خانه » اجتماعی » تولید عسل در زنجان افزایش می یابد
تولید عسل در زنجان افزایش می یابد

تولید عسل در زنجان افزایش می یابد

ابهرآنلان:  مدیر امور طیور و زنبور عسل جهاد کشاورزی زنجان گفت: با توجه به اینکه امسال شرایط آب و هوایی بسیار مساعد بوده، پیش‌بینی می‌شود تولید عسل در استان زنجان ۲۰ درصد افزایش داشته باشد.

سید محمدعلی صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان اظهار کرد: در حال حاضر 94 هزار و 935 کلنی در استان زنجان وجود دارد که از این تعداد 93 هزار و 212 کلنی، مدرن و یک هزار و 723 کلنی بومی است.

وی عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال 949 هزار و 350 کیلوگرم عسل در استان زنجان تولید شود.

عسل

مدیر امور طیور و زنبورعسل جهاد کشاورزی زنجان گفت: در حال حاضر 2 هزار و 350 بهره بردار تولیدات زنبور عسل در استان وجود دارد و 128 نفر نیز به طور تمام وقت در این زمینه فعالیت می‌کنند که شغل اصلیشان زنبورداری است.

وی با اشاره به کاهش تولیدات عسل در سال92 نسبت به سال‌های گذشته ابراز کرد: امسال با توجه به شرایط مساعد جوی در سطح استان زنجان پیش‌بینی می‌شود افزایش 20 درصدی تولید عسل در استان را داشته باشیم.

صادقی به نژاد زنبورهای موجود در زنبورداری‌های استان اشاره کرد و گفت:  عمده نژاد موجود در زنبورداری‌های استان زنجان، نژاد مدا بوده که در سال‌‌های اخیر نژاد کارنیولا نیز وارد زنبورداری‌های استان شده است.

مدیر امور طیور و زنبورعسل جهاد کشاورزی زنجان با اشاره به وجود دو نوع آب و هوا در استان زنجان تصریح کرد: منطقه طارم دارای آب و هوای گرم و معتدل است و این امکان را برای زنبورداران ایجاد می‌کند که در داخل استان کوچ کنند.

وی به تولید عسل در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال گذشته شهر زنجان، ابهر و ماهنشان به ترتیب با 210 هزار ، 121 هزار ، 118 هزار کیلو گرم تولید عسل، بیشترین میزان تولید عسل در استان را به خود اختصاص داده‌اند.

انتهای پیام /

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.