مردم کره شمالی چگونه زندگی میکنند+ تصاویر

ابهر آنلاین: کره شمالی با نام رسمی جمهوری دموکراتیک خلق کره، یکی از اسراسر آمیز ترین کشورهای جهان به شمار می رود.

به گزارش فرارو، کره شمالی با جمعیتی بالغ بر ۲۴ میلیون نفر کشور تک‌حزبی است که بر مبنای ایدئولوژی جوچه (خودکفایی) اداره می شود. این ایدئولوژی را کیم ایل‌ سونگ، نخستین رئیس‌جمهور کره شمالی پایه‌ریزی کرد.

درباره زندگی مردم کره، گفته ها و شایعات بسیار است؛ گفته می شود کره ای ها برای تردد بین روستاها و یا شهر‌ها باید از حکومت اجازه بگیرند. در کره شمالی بدون موافقت وزارت اطلاعات و امنیت آن کشور، کسی حق عاشق شدن، انتخاب همسر و ازدواج را ندارد.

همچنین سفـر مردم کره شمالی به خارج از کشور ممنوع است و هر کس که تمایل به رفتن به خارج داشته باشد به عنوان یک ضد انقلاب و دست نشانده دشمن دستگیر می‌شود. تماس تلفنی با خارج از کشور هم ممکن است منجر به تیرباران شخص تلفن کننده شود.

۱۲ روزنامه در این کشور منتشر می‌شوند؛ این ۱۲ روزنامه موظفند هر روز خبرهایی که از سوی وزارت اطلاعات و امنیت کشورشان دریافت می‌کنند را عیناً منتشر کنند. انتشار هرگونه خبر ناخوشایند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و غیره که مربوط به کره شمالی باشد ممنوع است. هرگونه انتقاد از نظام کمونیستی و مقامات آن نیز جرم تلقی می‌شود.

اینترنت در کره شمـالی وجود ندارد و این کشور فقط دارای اینترانت است. داشتن گیرنده‌های تلویزیون‌های ماهواره‌ای و رادیوهایی که قادر به دریافت امواج خارجی باشند و نیز داشتن دستگاه فکس جرم است، حتی دوربین فیلمبرداری و موبایل نیز جزو ابزار جاسوسی برای دشمن محسوب شده و مجازات آن، تیرباران در ملاء عام است.

همچنین گفته می شود مردم کره شمالی هیچ خبری از دنیای بیرون از کشورشان ندارند و هرگز هیچ فیلم خارجی را در تلویزیون یا سینما‌هایشان ندیده‌اند. در کره شمالی، هیچ کس حق داشتن ماشین شخصی را ندارد و ۷۰ درصد مردم برای مسافرت‌هایشان از دوچرخه استفاده می‌کنند.

مردم کره شمالی معتقدند که به دلیل زندگی در یک کشور کمونیستی و اعتقادشان به کمونیسم، خوشبخت‌ترین انسان‌های روی زمین هستند و عموم مردم مفلوک و بدبخت این کشور؛ مارکس و استالین و لنین و انگلس را سازندگان تاریخ و تمدن بشری می‌دانند.

در همین حال بسیاری از شایعاتی که در طول سالها از آنچه در کره می گذرد، منتشر شده است با سفر خبرنگاران و عکاسان به این کشور رد و تائید شده است. از جشن پنجاهمین سالگرد استقرار حذب حاکم به بعد گاه و بی گاه خبرنگاران و عکاسان توانسته اند به صورت محدود به این کشور سفر کرده و گوشه ای از اسرار زندگی درون حصار کره شمالی را به تصویر بکشند.

به تازه گی نیز “بنجامین جاکابک” عکاس کانادایی با سفر به این کشور و اقامت کوتاه توانسته است مجموعه ای با ۲۴۷ عکس تهیه کند که از کشاورزی تا عبور مرور در خیابان و کلاس و درس و دانشگاه در کره را نشان می دهد. صفحه عکس این عکاس در “فلیکر” همه این عکس ها را برای نمایش عموم منتشر کرده است. در زیر بخش دوم گزیده عکس های این عکاس از زندگی در کره را مشاهده می کنید.

دروازه پیونگ یانگ
نمایی از شهر پیونگ یانگ
مردم در اتوبوس شهری
تردد سربازان با موتور سیکلت سه چرخ
ایستگاه اتوبوس
حرکت مردم پیونگ یانگ به سمت محل کار
مردم در صف انتظار اتوبوس
نمایی بالا از شهر پیونگ یانگ
ماهی گیر کره ای با تور
زن مامور راهنمایی و رانندگی
تردد در خیابان های شهر؛ در پس زمینه یک اتومبیل مدل بالا و یک اتومبیل مدل پائین دیده می شود.
مادری فرزندش را به مدرسه می برد.
پلیس زن راهنمایی و رانندگی
سالن یکی از دانشگاه های پیونگ یانگ
کلاس نقاشی محصلان کره ای
کلاس آموزش حرکات موزون به کودکان
نمایی از داخل یک کودکستان
نمایی از یکی از کلاس های درس دانشگاه
یکی از سالن های دانشگاه
جلسه امتحان یکی از مراکز آموزش نظامی
شهربازی پیونگ یانگ
صف ورود به شهربازی پیونگ یانگ
بازی و تفریح در شهربازی
شهرک سینمایی پیونگ یانگ
شهرک سینمایی پیونگ یانگ
شهرک سینمایی پیونگ یانگ
پارک تفریحی در پیونگ یانگ
گردش و تفرج خانوادگی در پارک پیونگ یانگ
قایق سواری در رودخانه “تائی دانگ”
قایق سواری در رودخانه “تائی دانگ”
جشن دانش آموزی
جشن دانش آموزی
تبلیغات حزب حاکم در خیابان
سالن بولینگ در پیونگ یانگ
صف بازدید از محل تولد کیم ایل سونگ
محل تولد کیم ایل سونگ
هنرمند کره ای در حال کار در انستیتوی هنر ملی “ماتسیودا”
نقاشی رهبران درگذشته کره شمالی در انستیتوی هنر “ماتسیودا”
نمای بیرونی از استادیوم کیم ایل سونگ
حرکت قایق موتوری بر روی رودخانه “تائی دانگ”
کشتی های پهلو گرفته در بندر “تامپو”
سد و نیروگاه آبی در رودخانه “تیمجین̶