افشاری معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش ابهر : شرکت بیش از 800 دانش آموز با بیش از 420 طرح در نمایشگاه جابربن الحیان

IMG_0422

ابهر آنلاین : روز سه شنبه 12/12/1393 نمایشگاه جابر بن حیّان با حضورحجت الاسلام جعفررحیمی امام جمعه شهر ابهر ،جعفر جلیلی معاون فرماندار شهرستان ابهر، موسی رضایی مدیر آموزش و پرورش ابهر ،اسماعيل افشاري معاون آموزش ابتدايي، عزت اله تاتی رئیس اداره گاز ، حقیقی رئیس اداره محیط زیست ، گروه های آموزش ابتدایی ،مدیران مدارس ، اصحاب رسانه،معلمان ،اولیاء،دانش آموزان وتعدادی از انجمن اولیا ء و مربیان مدارس در محل دبستان کاشانی افتتاح گردید.

    در ابتدای این مراسم رضايي مدير آموزش و پرورش ابهر در سخناني ، هدف از برگزاری جشنواره جابر بن حیان را پرورش خلّاقیّت و نوآوری و نهادينه كردن فرهنگ پژوهش در دانش آموزان و کاربردی کردن آموزش دانست و افزود جامعه امروز ما نیاز به گسترش پژوهش و ایجاد روحیه ی خلّاق و بالا بردن انگیزه ی تک تک دانش آموزان دارد و مديران و معلمان بايد تلاش كنند تا شادابی و نشاط را در میان دانش آموزان گسترش دهند .

    سپس امام جمعه شهر ابهر ضمن تشكر از برگزار كنندگان نمايشگاه جابر بن حیّانبرپايي اين گونه نمايشگاهها درس خداشناسي و زندگي را به هر انسان آزاده اي آموزش داده و سرشار از آموزشهاي خداشناسي به روش غير مستقيم است.

وي با بيان اين كه بايد تلاش كرد تا استعدادهاي دانش آموزان در مسير درست رشد و پرورش يابد و با تاكيد بر اين كه خداوند زيباست و زيباييها را دوست مي دارد از خلاقيتهاي دانش آموزان ابتدايي در اين نمايشگاه ابراز خرسندي نمود و هر يك از كارهاي ارائه شده را نمونه و ورقي از دفتر معرفت كردگار دانست .

    رحيمي با تاكيد بر لزوم كار و تلاش مداوم مسئولين براي رشد و توسعه همه جانبه كشور از مسئولين آموزش و پرورش خواست تا قدر دانش آموزان خلاق و نخبه را بدانند و با تشويق به موقع ،آنها را به ارائه كارهاي بهتر و جديدتر ترغيب نمايند.

در ادامه اسماعيل افشاري معاون آموزش ابتدايي اظهار داشت: جشنواره های علمی جابر بن حیان سبب می شود دانش آموزان مهارت فکری و علمی خود را تجربه و با استفاده از روش های علمی جواب سوالاتشان را پیداکنند که این امر موجب می شود تفکر خلاقانه، مهارت حل مساله، مهارت های نوشتاری و گفتاری پرورش یابد .

     وی خاطر نشان کرد: این جشنواره در واقع یک رقابت سالم و هیجان انگیز علمی بین دانش آموزان ابتدایی است که با هدف تقویت راه های یادگیری و اعتلای جایگاه علمی برگزار می شود.

    افشاري افزود: بیش از 420 طرح وحدود 800دانش آموز در مدارس ابهردر مرحله ی آموزشگاهی شرکت داشته اند که از بین کلیه طرح ها، هشتاد اثر برجسته پژوهشی دانش آموزان این شهرستان انتخاب و در نمایشگاه جابر بن حیان (منطقه ای ) به نمایش گذاشته شده است که پس از داوری آثار برجسته شهرستانی، ده طرح پذیرفته شده به مرحله استانی معرفی می شوند.

     وی تصریح کرد: انتخاب کار با دانش آموز و هدایت وراهنمایی توسط معلم وهمکاری اولیاء دانش آموزان در جهت بهتر اجرا شدن طرح ها وتشویق و ترغیب عوامل و کارکنان آموزشی مدارس است .

در پایان مسئولین پس از بازديد از نمايشگاه ضمن اظهار رضایت از ابتکارات و نوآوری های دانش آموزان خواهان حمایت بیشتر مسئولین از این دانش آموزان و برنامه های این طرح شدند .

گفتني است تلاوت قرآن ،اجرای سرود ملی و سرود وطنم از ديگر برنامه هاي اين آيين بود و این برنامه به همّت مقطع آموزش ابتدایی و گروه های آموزشی آموزش و پرورش ابهر و مدیران مدارس کاشانی (فائض و مطهری) برگزار گردید.