بحران آب در کمین است، صرفه‌جویی کنید

ابهر آنلاین: گرمای تابستان در تهران و بسیاری از شهرهای بزرگ و کوچک کشور به اوج خود می‌رسد از سوی دیگر نگرانی‌ها از بروز مشکلات کمبود آب شهروندان هم بالاگرفته است.thCA3JSXLA

به گزارش همشهری و براساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی درجه هوای تهران در روزهای آینده بالای ۴۰درجه را تجربه می‌کند که این مسئله باعث افزایش مصرف آب در تهران می‌شود. شرکت آب و فاضلاب استان تهران در اطلاعیه‌ای نسبت به تداوم افزایش مصرف آب در تهران ابراز نگرانی و اعلام کرد درصورت ادامه روند افزایش دما در روزهای آتی، نگرانی‌هایی درخصوص تأمین آب در تهران به‌وجود خواهد آمد. روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان تهران در این اطلاعیه آورده‌است:

گزارش‌های سازمان هواشناسی از تداوم افزایش دمای هوا در تهران تا ۴۰درجه سانتی‌گراد حکایت دارد که این مسئله افزایش مصرف آب را در پی خواهد داشت؛ این در حالی است که ظرفیت منابع سدها، شبکه توزیع و حجم مخازن آب تهران، توان این افزایش ناگهانی را ندارد. این اطلاعیه می‌افزاید: مصرف آب در تهران طی روزهای اخیر تا ۳میلیون و ۲۰۰هزار مترمکعب افزایش یافته است که درصورت ادامه روند افزایش دما در روزهای آتی، نگرانی‌هایی درخصوص تأمین آب در تهران به‌وجود خواهد آمد.

این شرکت از یکایک شهروندان تهرانی خواسته است با مسئولیت‌پذیری و رعایت الگوی مصرف آب، خدمتگزاران خود را در طول روزهای گرم پیش رو در مقابله با کمبود آب یاری کنند. البته مشکل کمبود آب، محدود به تهرانی‌ها نیست. چند روزی است که شهروندان اصفهانی، یزدی و برخی دیگر از شهرهای مناطق مرکزی نیز با جیره‌بندی آب مواجه هستند. پیش از این بارها دستگاه‌های مسئول نسبت به کمبود آب در برخی شهرها و احتمال جیره‌بندی هشدار داده بودند.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − 6 =