لباس‌تان شخصيت شما را لو می‌دهد!

ابهر آنلاین: به لیاس پوشیدن خود توجه داشته باشید، معمولا دیگران ابتدا شما را از روی لباستان میشناسند. قبل از اينكه هر روز صبح لباس آن روز را براي خود انتخاب كنيد، بهتر است به اين بينديشيد كه دوست داريد ديگران چه ذهنيتي در مورد شما داشته باشند و شما را چگونه انساني بدانند؟th

به گزارش افکارنیوز، انتخاب لباس موضوع بسيار مهمي است و كارشناسان مد و لباس در صنعت پوشاك به اتفاق معتقدند كه پوشاك، خيلي بيشتر از آنچه تصور مي كنيم، بيانگر شخصيت انسان است. حتي گفته مي شود با نگاه كردن به نحوه لباس پوشيدن يك فرد مي توان به شخصيت واقعي او پي برد. بنابراين قبل از اينكه هر روز صبح لباس آن روز را براي خود انتخاب كنيد، بهتر است به اين بينديشيد كه دوست داريد ديگران چه ذهنيتي در مورد شما داشته باشند و شما را چگونه انساني بدانند؟

لباس شما چه مي گويد؟!

خيلي كم اتفاق مي افتد كه در موقعيتي قرار بگيريم كه لباس، برايمان اهميتي نداشته باشد. شايد عجيب به نظر برسد ولي اين يك حقيقت است. چون حتي در مواقعي كه كسي دور و بر ما نيست و هيچ كس جز خودمان نمي داند يا اهميت نمي دهد كه چه پوشيده ايم، باز هم لباس هايمان، ‌بر روحيه و نحوه رويارويي با يك روز جديد و كار تازه،‌ تاثير مي گذارد. بنابراين خالي از لطف نيست كه بدانيم لباس هاي ما به چه شكلي شخصيت ما را در نگاه ديگران به نمايش مي گذارند.

لباس ناهماهنگ و شلخته

اگر لباس تن شما چروك،‌ لكه دار يا ناهماهنگ با يكديگر است، ديگران معمولاً در مورد شما به اين نتيجه مي رسند كه در همه كارهايتان اين گونه هستيد و وظايف خود را با سهل انگاري به انجام مي رسانيد. لباس شلخته مي گويد شما به هيچ چيز اهميت نمي دهيد و محتاط نيستيد. نه به لباس تان اهميت مي دهيد، نه به فكر آينده هستيد، نه شغل تان را خوب انجام مي دهيد.

لباس ورزشكارانه

ورزشكارها هميشه گرمكن ورزشي و كفش ورزشي به تن دارند و ترجيح مي دهند حتي اگر به سالن ورزش هم نمي روند يك ساك كوچك به دست بگيرند. هر چند منظور شما اين است كه به ديگران نشان دهيد ورزشكار هستيد و به پرورش اندام و سلامت تان اهميت مي دهيد ولي مراقب باشيد، خيلي ها ممكن است فكر كنند شما انسان شلخته اي هستيد و به ظاهرتان اهميت نمي دهيد.

لباس هاي مارك دار پوشيدن

اگر شما در اين دسته افراد قرار داريد و هميشه اصرار داريد لباس هاي شيك و مارك دار بپوشيد و ميل داريد كه ديگران هم اين موضوع را بدانند، در اين صورت كساني كه شما را مي بينند، احساس مي كنند شما انساني موفق، با سليقه و سختگير در انتخاب لباس هستيد ولي از طرف ديگر ممكن است فكر كنند شما بيش از حد مادي و ظاهربين هستيد و كمي هم احساس عدم امنيت مي كنيد و به همين خاطر روي لباس پوشيدن خود وسواس به خرج مي دهيد.

لباس هاي تنگ

كساني كه در اين گروه قرار دارند هميشه تنگ ترين، كوتاه ترين و بازترين لباس ممكن را انتخاب مي كنند. آنها اين انتخاب را براي محل كار، چه مهماني و چه سفر يا هر موقعيت ديگري تا حد امكان رعايت مي كنند. پوشيدن چنين لباس هايي نشانه احساس عدم امنيت و تلاش براي جلب توجه ديگران فقط از طريق اندام خود است. شايد آنها تصور مي كنند با انتخاب اين لباس ها مي توانند خودي نشان دهند. شايد شما هم گاهي از اين جور لباس ها استفاده كنيد ولي توجه داشته باشيد كه انتخاب هميشگي آن، چندان جالب نيست.

لباس هاي پر زرق و برق

گاهي اوقات پوشيدن يك كفش براق يا در دست گرفتن يك كيف آبي براق حال انسان را خوب مي كند. گاهي نياز داريم كه به گونه اي آن روي كودك خود را به ديگران بنمايانيم ولي خوب است بدانيد پوشيدن لباس هاي پر زرق و برق اغلب به اين معناست كه فرد دوست دارد با ديگران متفاوت باشد و مورد توجه ديگران قرار گيرد.

لباس هاي ساده و يكنواخت

آيا شما هميشه لباس هاي ساده با رنگ ها خنثي را انتخاب مي كنيد و هيچ وقت دوست نداريد يا جرات نمي كنيد اين نوع لباس پوشيدن را كنار بگذاريد؟ پوشيدن اين نوع لباس ها نشان دهنده آن است كه شما همواره ترجيح مي دهيد در ميان مردم گم شويد و دل تان نمي خواهد توجه زيادي را به خود جلب كنيد.

لباس هاي مشكي و پوشيده

اگر شما در زمره افرادي هستيد كه ترجيح مي دهيد هميشه لباس مشكي و پوشيد بپوشيد ممكن است از نظر بعضي ها، انسان متين و متديني تلقي شود ولي خوب است بدانيد كه بسياري از مردم شما را داراي شخصيت خسته كننده، افسرده، عصباني و بدون احساس امنيت مي دانند كه سعي مي كند خود را در پشت لباسش پنهان كند. حتي ممكن است فكر كنند شما غيرقابل نزديك شدن و دوستي هستيد!

لباس هميشه اسپرت و ساده

هستند دختران و پسراني كه هميشه فقط و فقط يك شلوار جين و يك تي شرت مي پوشند. اگر هميشه چنين تيپي داشته باشيد، شما را انساني تك بعدي و غيرخلاق نشان خواهد داد.

لباس رسمي و اداري

ـ پوشيدن يك لباس رسمي اگر به طور كامل انجام شود، نشانه اعتماد به نفس بالا و داشتن يك شخصيت برجسته است.
ـ اگر عادت داريد لباس هايي كه تا به حال خريده ايد را درون كمد نگه داريد و هرازگاهي آنها را بپوشيد بهتر است بدانيد كه احتمالاً به گذشته چنگ زده ايد و نمي خواهيد از آن دل بكنيد.
ـ اگر شما لباس هاي ساده مي پوشيد و به زيورآلات علاقه اي نداريد، ممكن است دوست نداشته باشيد كه مردم به شما توجه نشان دهند و شما را ببينند.
ـ اگر هميشه لباس هاي بزرگتر از سايز خود مي پوشيد احتمالاً‌ بدن خود را چاق تر و درشت تر از آنچه واقعاً هست،‌ مي پنداريد.
ـ اگر لباس تان به سن تان نمي خورد (جوان تر يا پيرتر از سن واقعي) سعي داريد سن تان را آن طور كه خودتان احساس مي كنيد به ديگران بقبولانيد ولي بين سن واقعي و احساسي خود، سردرگم مانده ايد.
ـ اگر هميشه لباس رسمي و اداري مي پوشيد، بيشتر از هر چيزي به كارتان اهميت مي دهيد و آن را مايه افتخار خود مي دانيد.
ـ اگر هميشه لباس مارك دار مي پوشيد، احتمالاً دوست داريد همه شما را ثروتمند بدانند و با شما بهتر برخورد كنند.
انتهای پیام/