مراسم فارغ التحصیلی 85 نفر از دانشجویان ایرانی دانشگاه علوم پزشکی باکو برگزار شد

به گزارش ابهر آنلاین – به نقل از روزنامه ی ندای ابهر – این ویژه برنامه فرهنگی روز شنبه به همت انجمن علمی ، فرهنگی و ورزشی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاههای جمهوری آذربایجان و همکاری رایزنی فرهنگی سفارت ایران و دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمهوری آذربایجان برگزار شد.

           در این مراسم که با تلاوت آیاتی از کلام ا… مجید توسط قاری ممتاز قران آغاز شد ، “زهیر میرزاجانی “مسئول انجمن ، علمی ، فرهنگی و ورزشی دانشجویان ایرانی به ارائه گزارشی از فعالیت های یکسال گذشته این انجمن پرداخت و از مساعدت و همکاری سفارت کشورمان در باکو ، دفتر نمایندگی ولی فقیه و رایزنی فرهنگی سفارت کشورمان در جمهوری آذربایجان بخاطر توجه به مسائل و مشکلات دانشجویان تقدیر کرد.

“محسن پاک آیین ” سفیر ایران در جمهوری آذربایجان در این مراسم با تبریک دانش آموختگی دانشجویان ایرانی و آرزوی موفقیت در فعالیت های آتی آنان ، به سیاست دولت تدبیر و امید در اولویت بخشی به حوزه سلامت اشاره و ابراز امیدواری کرد دانشجویان بتوانند حاصل زحمات و تلاش های شبانه روزی خود را در خدمت رسانی به مردم شریف ایران اسلامی قرار دهند.

     “سید ابراهیم ابراهیمی ” رایزن فرهنگی سفارت ایران در باکو نیز با تبریک فارغ التحصیلی دانشجویان ایرانی ، با اشاره به آموزه های دینی در باره اهمیت تلاش و کوشش مداوم انسانها مطالبی را بیان کرد و بر ضرورت توجه به جنبه های انسانی و اخلاقی در همه شئونات زندگی تاکید نمود .

     وی از تعلم ، تعقل و تفکر به عنوان لازمه خداجویی و قرب الهی یاد کرد و از دانشجویان و بویژه از اعضای انجمن علمی ، فرهنگی و ورزشی دانشجویان خواست با توجه به اهمیت و وظیفه خطیر این نهاد علمی و فرهنگی در خارج از کشور در جهت رشد و تعالی دانشجویان و اهداف متعالی کشورمان گام بردارند.
     در پایان این مراسم لوح تقدیر سفارت جمهوری اسلامی ایران از سوی “محسن پاک آیین” سفیر کشورمان در باکو ، حجت الاسلام و المسلمین “سید علی اکبر اجاق نژاد” نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان و رایزن فرهنگی سفارت ایران در باکو به دانشجویان اهدا شد.

     در این مراسم همچنین جوایز مسابقات ورزشی بدمینتون و آمادگی جسمانی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در جمهوری آذربایجان که به مناسبت روز زن و مادر و همچنین ولادت با سعادت مولای متقیان علی (ع) و روز مرد برگزار شده بود به نفرات برتر این مسابقات اهدا گردید.

 محمود دودانگه -خبرنگار

ممکن است شما دوست داشته باشید