Take a fresh look at your lifestyle.

مصرف گاز در زنجان از مرز ۷ میلیون و ۱۰۰ هزار متر مکعب گذشت

ابهرآنلاین: رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان گفت: میزان مصرف گاز طبیعی در شب گذشته از مرز ۷ میلیون و ۱۰۰ هزار متر مکعب گذشت.

نادر رابطی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: به دلیل کاهش دمای هوا در روز گذشته (یکشنبه ۱۳ بهمن ماه) مصرف گاز طبیعی در استان زنجان افزایش یافته است.شرکت گاز

وی با اشاره به اینکه دمای هوا در شب گذشته به ۱۷ درجه زیر صفر رسیده، تصریح کرد: میزان مصرف گاز طبیعی در شب گذشته از مرز ۷ میلیون و ۱۰۰ هزار متر مکعب گذشت.

رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان متوسط مصرف گاز در دمای دو درجه زیر صفر را حدود ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعب اعلام کرد و گفت: با توجه به کاهش دما ۹۰۰ هزار متر مکعب افزایش مصرف گاز طبیعی در استان زنجان گزارش شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه شهرستان زنجان با توجه به داشتن بیشترین اشتراک بالاترین مصرف گاز را در بین دیگر شهرستان‌های استان دارد، ادامه داد: بیشترین مصرف گاز در استان بعد از شهرستان زنجان با توجه به تعداد مشترکان به شهرستان‌های خدابنده و ابهر اختصاص دارد.

رابطی در ادامه از هم‎استانی‌ها خواست با توجه به استقرار هوای سرد تا پایان هفته جاری همانند ماه‌های گذشته در مصرف گاز طبیعی صرفه‎جویی کنند.

وی با اشاره به اینکه هم‎استانی‌ها دمای رفاه منزل را رعایت کنند، اضافه کرد: دمای رفاه داخل اتاق ۲۱ درجه و سالن ۱۸ درجه سانتی‎گراد است.

رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان عنوان کرد: مردم همزمان با کنترل دمای داخل اتاق با دماسنج از لباس گرم نیز استفاده کنند.

این مسئول با تاکید بر اینکه تاکنون قطعی گاز طبیعی در استان زنجان گزارش نشده است، گفت: افت فشار گاز طبیعی نیز در زنجان گزارش نشده است.

رابطی با بیان اینکه هم‏استانی‌ها از داغ بودن دودکش بخاری مطمئن باشند، بیان داشت: مردم در هنگام نصب بخاری از کلاهک H استفاده کنند.

رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان با اشاره به اینکه مردم در زمان ایجاد نور آفتاب پرده‌های منزل را کنار زنند تا اتاق در معرض نور مستقیم قرار گیرد، یادآور شد: تابش مستقیم نور آفتاب باعث گرم شدن منزل می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه مردم از تبادل اکسیژن داخل اتاق با بیرون مطمئن شوند، اذعان داشت: زمانی که شعله‌ بخاری می‌سوزد نیاز به اکسیژن افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه اکسیژن از درزهای پنجره و زیر درب اتاق‌ها تبادل می‌شود، متذکر شد: امید است همه مردم صرفه‎جویی مصرف گاز را جدی بگیرند و نکات ایمنی را رعایت کنند.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.