خانه » اخبار » رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ابهر: ماهیگیری در پشت سدهای خاکی ابهر قانونی نیست/ مجوز شکار گراز صادر می‌شود
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ابهر: ماهیگیری در پشت سدهای خاکی ابهر قانونی نیست/ مجوز شکار گراز صادر می‌شود

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ابهر: ماهیگیری در پشت سدهای خاکی ابهر قانونی نیست/ مجوز شکار گراز صادر می‌شود

ابهرآنلاین: رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ابهر گفت: صدور مجوز ماهیگیری در پشت سدهای خاکی که دارای بهره‌بردار خصوصی است و محل‎هایی که از طرف سازمان آب منطقه‎ای ممنوع اعلام شده، قانونی نیست.2-185

“سعید حقیقی‌هیر” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، افزود: صدور مجوز شکار گراز (ویژه متقاضیان از اقلیت‎های دینی) و هم‌چنین صدور مجوز صید ماهی در حوزه استحفاظی شهرستان ابهر آغاز شده است.

وی افزود: در سال‌جاری با توجه به افزایش بهای مجوز شکار گراز، استقبال کمتری نسبت به سال‎های قبل در این مورد بوده است.

حقیقی‌هیر در خصوص صدور مجوز صید ماهی، تصریح کرد: در همه سدهایی که پشت آن‌ها آب جاری وجود داشته و دارای ماهیان محلی هستند، مجاز به ارایه مجوز صید به متقاضیان هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در پشت سدهای خاکی چند منظوره از نظر آبیاری کشاورزی، سدهایی که سازمان شیلات در آن‌ها اقدام به ریختن ماهی کرده و یا دارای بهره‌بردار خصوصی می‌باشند، چون ملک شخصی محسوب می‌شوند، هم‌چنین در محل‎هایی که از طرف سازمان آب منطقه‎ای ماهیگیری در آن‌ها ممنوع اعلام شده است، مجاز به صدور پروانه صید ماهی نیستیم.

حقیقی‌هیر با اشاره به این‌که تاکنون هیچ مورد تخلفی در رابطه با شکار و صید غیرمجاز در حوزه استحفاظی شهرستان ابهر گزارش و یا مشاهده نشده است، گفت: با توجه به گستردگی حوزه استحفاظی این اداره و کمبود نیرو، با تلاش شبانه‌روزی مأموران این اداره، هرگونه تخلفی بلافاصله مورد برخورد قانونی قرار گرفته و با تشکیل پرونده، به مراجع قانونی ارجاع داده می‌شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ابهر تأکید کرد: در همه روستاهای حوزه استحفاظی شهرستان ابهر، افرادی به عنوان همیار محیط زیست با این اداره همکاری دارند، لیکن گزارش‎های مردمی در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی و شکار غیرمجاز می‌تواند یاری‌گر مأموران این اداره در اجرای هرچه بهتر قانون باشد.

حقیقی‌هیر تصریح کرد: شماره نمایش 5223007 در شهرستان ابهر پل ارتباطی مردم با مأموران اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان می‌باشد.

انتهای پیام

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.