پور نصرت: آب و فاضلاب شهری سه طرح مهم در ابهر و خرمدره اجرا می کند

ابهرآنلاین: مدير عامل شركت آب و فاضلاب شهري استان زنجان گفت : در شهرستانهاي ابهر و خرمدره سه طرح مهم در دست اجرا داريم و يك طرح مشترك كه همان آبرساني از سد به شهرستانهاي ابهر و خرمدره است.

به گزارش خبرنگار مهر، مسلم پور نصرت قبل از ظهر شنبه در بازدید نماينده مردم ابهر و خرمدره در مجلس از طرح های آب و فاضلاب شهری شهرستانهای ابهر و خرمدره افزود: طرح آبرساني به ابهر و خرمدره جهت تامين آب شرب بر روي 250 هزار نفر و به مقدار 12 ميليون متر مكعب است كه در اين طرح پنج مخزن دخيره آب با ظرفيت 14 هزار متر مكعب در ابهر و 9 هزار متر مكعب در خرمدره در نظر گرفته شده است.

پور نصرت درباره مخازن فعلي ابهر افزود: ابهر ده هزار متر مكعب مخزن با 35 هزار نفر مشترك دارد كه جوابگوي نياز فعلي نيست و اين در حالي است كه احتياج ما به مخازن بالاي 25 هزار متر مكعب در اين شهر بوده و در پيك مصرف مخازن ما توانايي ندارد.

مدير عامل آبفا همچنين به مشكلات آبرساني ابهر اشاره كرد و گفت : در طراحي ملاحظات لازم نسبت به آبرساني شريف آباد ابهر به وجود نيامده و جزو طرح جامع آبرساني پيش بيني شده است .

به گفته پورنصرت، براي آبرساني به ابهر و خرمدره 30 ميليارد تومان اعتبار مورد نياز است كه طبق برآورد اوليه در حال حاضر 12 ميليارد تومان براي خريد و نصب تجهيزات مورد نياز است.

مدير عامل شركت آب و فاضلاب شهري استان در ادامه به مشكلات اجرايي طرح فاضلاب شهری ابهر پرداخت و گفت: رديف اعتباري براي اين طرح از سال 90 در نظر گرفته نشده و با ايجاد رديف اعتباري جديد و گشايش موافقتنامه جديد برای مناطق توسعه يافته شهر ايجاد60 كيلومتر شبكه ارتقا تصفيه خانه و ايجاد خط انتقال و ايستگاه پمپاژ را در برنامه داریم.

پور نصرت  همچنين به تعيين تكليف پيمانكاران موجود و قراردادهاي جاري اشاره كرد و گفت : به دليل عدم تامين اعتبار كليه طرحها رها شده و شرايط بحراني  بويژه در تصفيه خانه و انفصالي هاي مسطح شهر ايجاد کرده است.

پورنصرت ادامه داد: با توجه به افزايش وصل انشعابات در صورت نبود رسيدگي و تعيين تكليف كارهاي باقيمانده با مشكلات حاد زيست محيطي مواجه خواهيم شد.

وي اعلام کرد: براي تكميل طرح فاضلاب ابهر هفت ميليارد تومان اعتبار مورد نياز است.IMG11503198

در ادامه دكتر خانمحمدي ، نماينده مردم ابهر و خرمدره در مجلس گفت: با پيگيريهاي انجام شده اعتبارات آبرساني به ابهر و خرمدره به 81 ميليارد ريال افزايش پيدا كرده و براي ساخت تاسيسات فاضلاب خرمدره نيز 46 ميليارد ريال در نظر گرفته شده كه 20 ميليارد ریال افزايش داشت.

نماينده مردم ابهر و خرمدره در مجلس ادامه داد: با يك رديف جدا براي طرح فاضلاب خرمدره 2 ميليارد ريال نیز اعتبار در نظر گرفته شده است.

دومين طرح مورد بازديد طرح ايجاد تاسيسات فاضلاب شهر ابهر بود كه اين طرح شامل تصفيه خانه فاضلاب ‌اجراي شبكه، خط انتقال و ايستگاه پمپاژ استكه كل طرح 94 درصد پيشرفت دارد.  نماينده مردم ابهر و خرمدره در مجلس شوراي اسلامي از طرحهاي در دست اجرا شركت آب و فاضلاب استان زنجان در شهرستانهای ابهر و خرمدره با حضور فرمانداران آن شهرها و مدير عامل و معاونان و كارشناسان شركت آب فاضلاب بازديد و از نزديك در جريان كارها قرار گرفت.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید