خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ واحدهای تولیدی زنجان ۱۵۷۲۷میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند
اخبار زنجان/ واحدهای تولیدی زنجان ۱۵۷۲۷میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند

اخبار زنجان/ واحدهای تولیدی زنجان ۱۵۷۲۷میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند

به گزارش «ابهرآنلاین»، سعید محمدی دوست شامگاه دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیران بانک های استان زنجان به تعاملات ارزی در شبکه بانکی استان زنجان اشاره کرد و اظهارداشت: با وجود مسائل ارزی ایجاد شده در کشور و مواجه شدن بانک ها با برخی مشکلات، اعتبارات اسناد رسمی در استان 52 فقره با 218 میلیون و 188 هزار دلار بوده است.
مدیر شورای هماهنگی بانک های استان زنجان گفت: حواله ارزی 531 فقره با 84 میلیون و 883 هزار دلار و ارز مسافرتی نیز یکهزار و 519 فقره با 2 میلیون و 209 هزار دلار در 9 ماهه گذشته از سالجاری است.
به گفته محمدی دوست، در این مدت از سالجاری برای تامین مالی واحدهای تولیدی و بنگاه های کوچک و متوسط در استان زنجان 56 فقره تسهیلات به میزان یک هزار و 882 میلیارد پرداخت شده است.
وی خاطرنشان کرد: تسهیلات اشتغال فراگیر نیز 33 فقره با 373 میلیارد ریال پرداخت شده است.
مدیر شورای هماهنگی بانک های استان زنجان با بیان اینکه بانک های کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید به پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی اقدام کرده اند، اظهار داشت: این پرداختی ها برای 961 پرونده یک هزار و 99 میلیارد ریال با اشتغال 2 هزار و 35 نفر است.
محمدی دوست، پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی را برای 863 پرونده در استان زنجان اعلام کرد و افزود: این پرداختی با 103 میلیارد ریال محقق شده است.
وی ادامه داد: در این مورد پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی استان با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مذاکره کرده ایم تا افراد متقاضی را معرفی کنند چون به میزان بودجه ابلاغی بانک ها مشکلی در پرداخت ندارند.
مدیر شورای هماهنگی بانک های استان زنجان، به پرداخت تسهیلات برای اشتغال جامعه هدف کمیته امداد استان زنجان اشاره کرد و یادآورشد: یک هزار و 137 پرونده با 222 میلیارد ریال معرفی شده بود که از این تعداد برای 674 نفر با 111 میلیارد ریال پرداخت شد.
محمدی دوست خاطرنشان کرد: برای اشتغال جامعه هدف بهزیستی نیز 274 نفر با 44 میلیارد ریال معرفی شدند که از این تعداد برای 219 پرونده با 27 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده داشتیم که این روند در دست انجام قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد: برای ردیافت تسهیلات وام قرض الحسنه ازدواج در استان 11 هزار 557 فقره است با یکهزار و 882 میلیارد ریال معرفی شد که از این تعداد تسهیلات برای11 هزار و 390 فقره با یکهزار و 859 میلیارد ریال پرداخت شد.
به گزارش «ابهرآنلاین»، در این جلسه مدیران عامل بانکهای استان اقدامات و مشکلات خود مطرح کردند که مقرر شد این مدیران تا روز چهارشنبه هفته جاری راهکار و راه حل های خود را جمع بندی و ارائه کنند تا استاندار زنجان برای بررسی و رفع آن با وزرای مربوطه مذاکره کند.
9505/6085

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.