خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ مدیران از اهرم های کمکی برای جذب بودجه استفاده کنند
اخبار زنجان/ مدیران از اهرم های کمکی برای جذب بودجه استفاده کنند

اخبار زنجان/ مدیران از اهرم های کمکی برای جذب بودجه استفاده کنند

به گزارش «ابهرآنلاین»، فتح الله حقیقی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی بانک های استان زنجان افزود: از این بند تاکنون 65 میلیارد ریال تهاتر انجام شده است و مجوز 35 میلیارد ریال نیز قرار بود داده شود که تحقق 80 میلیارد ریال از این محل برای استان بسیار اهمیت دارد.
وی تاکید کرد: از وظایف مهم مدیران استان تلاش برای جذب بودجه از محل اعتبارات ملی است.
استاندار زنجان گفت: شرایط به گونه ای است که باید با هم همکاری تنگاتنگی داشته باشیم و در زمان حاضر تهاتر یکی از مقوله های مهم و کمک کننده برای بودجه است که باید در این زمینه تلاش شود.
حقیقی ادامه داد: ناهماهنگی های داخل استان باید با همکاری همه دستگاه های اجرایی و با ارائه راهکار مناسب رفع شود و چنانچه این عوامل مربوط به کشور باشد نیز باید با دادن پیشنهاد و راه حل به وزار می توان آن را حل کرد.
وی از مدیران عامل بانک های استان زنجان خواست، مشکلات داخل استانی را با ارائه راه حل و همفکری رفع کنند.
استاندار زنجان گفت: باید هیاتی اندیشه ورز متشکل از پنج تا 6 نفر در استان راه اندازی و مشکلات در همه زمینه ها در آن مطرح و حل شود و این جلسات این هیات خارج از سیستم اداری باشد تا با یک سری تبادل اطلاعات و راهکارها به راه حل های قابل قبولی برسیم.
حقیقی اظهارداشت: چنانچه مشکلات و موانعی نیز در سطح کشور وجود دارد باید با ارائه راه حل و پیشنهاد به صورت مکتوب در دیدار با هر یک از وزیران مربوطه مطرح شود تا علاوه بر استان در سطح کشور نیز این مسائل مرتفع شود.
وی تاکید کرد: تبصره 18 بودجه 97 جایگاه بانک ها را ارتقا داده چرا که یکهزار و 400 میلیارد ریال ابلاغ شده، یکهزار میلیارد ریال آن تسهیلات است که باید از طریق بانک ها پرداخت شود.
استاندار زنجان گفت: بر اساس تفاهم نامه ای که با وزاتخانه های مربوطه از قبیل کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن وتجارت، میراث فرهنگی و گردشگری، فرهنگ و ارشاداسلامی، فناوری اطلاعات منعقد و ابلاغ شده است با این اعتبار باید 36 هزار شغل ایجاد و حفظ کنیم.
حقیقی خاطرشان کرد: برای صنایع و واحدهایی که ممکن است مشکل داشته باشند باید برای ایجاد اشتغال پایدار، حفظ شغل و کاهش بیکاری در آن نیز از این اعتبارات هزینه شود.
وی تاکید کرد: باید برای انجام این اقدامات همکاری بیشتر و تنگاتنگی داشته باشیم و همه به هم کمک کنیم تا خدمتی بهتر محقق شود.
استاندار زنجان گفت: میزان تعطیلی کارخانه های تولیدی استان زنجان 11 درصد از نرخ کشوری پایین تر است که نشان از فعالیت و پویایی واحدها تولیدی این استان دارد.
حقیقی اظهار داشت: سهم اشتغال در بخش کشاورزی کشور 18 و استان زنجان 36 درصد است یعنی 18درصد از سهم کشور بالاتر هستیم ولی ارزش افزوده ایجاد شده در این بخش بسیار پایین است.
وی ادامه داد: کشاورزی استان به صورت سنتی اداره شده است و اگر صنعتی بود ارزش افزوده این بخش بسیاری از مشکلات را حل می کرد.
استاندار زنجان گفت: سهم اشتغال بخش خدمات در کشور 49 درصد و در استان زنجان 33 درصد است که در این بخش جای زیادی برای کار و پرداخت تسهیلات وجود دارد.
حقیقی به استقرار دفاتر صنعتی بزرگ استان زنجان در تهران اشاره کرد و افزود: یکی از شرایط برای حفظ پایداری اقتصاد ایجاد دفاتر واحدهای صنعتی در استان است که این مهم نیز دارای راهکار کشوری و استانی است.
به گزارش «ابهرآنلاین»، در این جلسه مدیران عامل بانکهای استان اقدامات و مشکلات خود مطرح کردند که مقرر شد این مدیران تا روز چهارشنبه هفته جاری راهکار و راه حل های خود را جمع بندی و ارائه کنند تا استاندار زنجان برای بررسی و رفع آن با وزرای مربوطه مذاکره کند.
9505/6085

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.