خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۹۲ راه روستایی در استان زنجان بازگشایی شد
اخبار زنجان/ ۹۲ راه روستایی در استان زنجان بازگشایی شد

اخبار زنجان/ ۹۲ راه روستایی در استان زنجان بازگشایی شد

جواد یوسفی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار «ابهرآنلاین» افزود: بارش برف سنگین و کولاک شدید روز گذشته موجب بسته شدن راه 142 روستا در شهرستان های زنجان، سلطانیه، خدابنده، ابهر، ماهنشان، خرمدره، ایجرود و بخش زنجانرود شد.
به گفته وی، از 39 راه روستایی بسته شده در شهرستان زنجان 30 مسیر و در شهرستان ماهنشان نیز از 13راه بسته شده سه مسیر بازگشایی شده است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: در شهرستان ابهر از 14 راه روستایی بسته شده 9 مورد باز و خرمدره نیز از هشت راه پنج مسیر بازگشایی شده است.
یوسفی خاطرنشان کرد: در شهرستان طارم از هفت راه بسته شده سه راه باز و در سلطانیه از 20 جاده 12 راه بازگشایی شده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر نیز در شهرستان خدابنده 13 راه روستایی بازگشایی و سه مورد باقی مانده است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: هم اکنون همه راه های روستایی در شهرستان ایجرود و بخش زنجانرود باز و تردد در آنها جریان دارد.
یوسفی افزود: در استان زنجان 50 راه روستایی بسته است که در حال حاضر راهداران در تلاش بی وقفه برای بازگشایی هستند اما امروز با توجه به کولاک شدید برخی از این مسیرها بعد از بازگشایی دوباره بسته می شود.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان تاکید کرد: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های استان با سامانه 1816 در تماس باشند.
یوسفی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در همه مسیرهای کوهستانی استان زنجان کولاک شدیدی جریان دارد، متذکر شد: رانندگان از ترددهای غیرضروری و شبانه در مسیرهای کوهستانی و روستایی به جد خودداری کنند.
به گزارش «ابهرآنلاین»، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 31 سامانه ثبت تخلف عبور و مرور در جاده های شریانی شامل آزادراه‌های زنجان – تبریز و زنجان – قزوین و مسیرهای ترانزیت، 37 دوربین نظارتی در این محورها، 2 سامانه توزین حین حرکت در جاده های دندی – زنجان – ابهر – زنجان و 68 دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان فعال است.
استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.
9505/6085

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.