خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ بیش از ۳۶ هزار نفر از جمعیت فعال استان زنجان بیکار هستند
اخبار زنجان/ بیش از ۳۶ هزار نفر از جمعیت فعال استان زنجان بیکار هستند

اخبار زنجان/ بیش از ۳۶ هزار نفر از جمعیت فعال استان زنجان بیکار هستند

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، محمدرضا یوسفی یکشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان زنجان با بیان اینکه بحث اشتغال یکی از موضوعات و دغدغه‌های مهم جامعه در برهه کنونی به‌شمار رفته و اکثر برنامه‌ریزی‌ها در راستای رفع مشکل بیکاری در جامعه است، افزود: در حال حاضر آمار حاکی از آن است که تعداد افراد بیکار جمعیت فعال استان زنجان ۳۶ هزار و ۷۴۹ نفر است.

وی با تاکید بر اینکه تلاش شده آماری که در حوزه اشتغال ارائه می‌شود، آمار متقنی بوده تا برنامه‌ریزی‌ها برای ایجاد اشتغال نیز منجر به اشتغال پایدار شود، یادآور شد: هم‌اکنون جمعیت فعال ۱۰ ساله و بیشتر شاغل استان زنجان ۳۱۸ هزار و ۲۵۸ نفر است که سهم مردان ۲۶۲ هزار و ۷۱۲ نفر و سهم بانوان از این میزان اشتغال نیز ۵۵ هزار و ۵۴۵ نفر است.

یوسفی با یادآوری اینکه میزان افراد بیکار جمعیت فعال ۱۰ ساله و بیشتر استان نیز ۳۶ هزار و ۷۴۹ نفر است، ادامه داد: سهم مردان از نرخ بیکاری جمعیت فعال ۱۰ ساله و بیشتر استان ۲۸ هزار و ۵۴۶ نفر و سهم بانوان نیز از این آمار ۸۲۰۲ نفر است که امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های کاربردی بتوانیم این میزان را کاهش دهیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان در ادامه با اشاره به وضعیت اشتغال استان در حوزه برنامه تکلیفی قانون حمایت از مشاغل در تبصره ۱۶ و قانون بودجه سال ۹۷، خاطرنشان کرد: سهم اشتغال کشور از این قانون ۱۹۳ هزار و ۴۷۷ شغل و سهم استان زنجان نیز ۲۷۷۵ شغل است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان نیز در ادامه این جلسه، از اجرای ۶۵ طرح روستایی از طریق اشتغال پایدار روستایی خبر داد و با بیان اینکه برای این تعداد پروژه ۱۶ هزار و ۹۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است، تصریح کرد: آمار حاکی از آن است که امسال اعتباری بالغ بر ۲۰۹ هزار و ۶۰۷ میلیون ریال برای ایجاد ۱۳۶۴ طرح اشتغال‌زایی توسط این ارگان هزینه شده است.

هدایت صفری با بیان اینکه بحث آموزش‌های مهارتی، یکی از رویکردهای اصلی کمیته امداد بوده و در این راستا امسال اقدام به آموزش ۱۴۱۹ بانوی مددجو شده است، گفت: خوشبختانه ۵۹ درصد از دریافت‌کنندگان آموزرش‌های مهارتی در استان را بانوان تشکیل می‌دهند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4505502/بیش-از-۳۶-هزار-نفر-از-جمعیت-فعال-استان-زنجان-بیکار-هستند

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.