خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ بارش برف و کولاک شدید جاده های زنجان را فراگرفت
اخبار زنجان/ بارش برف و کولاک شدید جاده های زنجان را فراگرفت

اخبار زنجان/ بارش برف و کولاک شدید جاده های زنجان را فراگرفت

محمد محمدی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» افزود: در حال حاضر بارش شدید برف در آزاد راه زنجان – قزوین، جاده ترانزیت زنجان – خرمدره – ابهر و مسیرهای خدابنده – همدان، زنجان – بیجار، سلطانیه – خدابنده و ابهر – خدابنده جریان دارد.
به گفته وی، همچنین کولاک شدید و مه غلیظ در جاده های زنجان – طارم و زنجان – تهم – چورزق دید رانندگان را کاهش داده است.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان تاکید کرد: رانندگان باید خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی، ایمنی و چراغ های مه شکن مجهز و از سبقت و سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ و عجله در ادامه مسیر پرهیز و فاصله طولی را رعایت کنند.
محمدی اظهارداشت: مسافران و رانندگان با مدیریت زمان و برنامه‌ریزی مناسب از سفرهای غیرضروری در مسیرهای کوهستانی و روستایی استان زنجان خودداری کنند.
وی اظهارداشت: براساس پیش بینی های اداره کل هواشناسی زنجان تا ساعتی دیگر بارش برف و باران همه مناطق استان را فرا می گیرد.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: همه راهدارخانه های این استان مجهز هستند و در صورت بروز مشکلات جوی رانندگان و مسافران عبوری، در این مکان ها بطور موقت اسکان داده می شوند.
محمدی افزود: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های استان با سامانه 1816 در تماس باشند.
به گزارش «ابهرآنلاین»، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 31 سامانه ثبت تخلف عبور و مرور در جاده های شریانی شامل آزادراه‌های زنجان – تبریز و زنجان – قزوین و مسیرهای ترانزیت، 37 دوربین نظارتی در این محورها، 2 سامانه توزین حین حرکت در جاده های دندی – زنجان – ابهر – زنجان و 68 دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان فعال است.
استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.
9505/6085

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.