خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ پیگیری ۱۰۰۰ طرح در استان زنجان/سهم اشتغال در بخش خدمات پایین است
اخبار زنجان/ پیگیری ۱۰۰۰ طرح در استان زنجان/سهم اشتغال در بخش خدمات پایین است

اخبار زنجان/ پیگیری ۱۰۰۰ طرح در استان زنجان/سهم اشتغال در بخش خدمات پایین است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، فتح‌الله حقیقی شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران، از وجود هزار پروژه در استان زنجان خبر داد و افزود: از این تعداد ۳۹ پروژه به عنوان پروژه های مهم و کلیدی بااعتباری بالغ‌بر ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار در استان زنجان اجرا می شود که ۱۲ پروژه با اعتبار ۳۶۵ میلیارد تومان استانی و ۲۷ پروژه ملی است.

وی بر برون‌سپاری تعدادی از طرح‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: ۳۳ طرح ناتمام برای برونی‌سازی، آماده واگذاری به بخش خصوصی است.

استاندار زنجان گفت: پروانه بهره‌برداری در استان زنجان برای ۹۰۰ واحد صنعتی با اعتبار ۷ هزار میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ۴۵ هزار نفر صادر شده و هزار اشتغال جدید ظرف سه سال آینده در پتروشیمی زنجان ایجاد می‌شود.

حقیقی تأکید کرد: پروژه سرمایه‌گذاری خارجی به ارزش ۳ هزار میلیارد تومان و اشتغال‌زایی دو هزار و ۹۲۲ نفر در زنجان ایجاد می‌شود و پروژه صنعتی با سرمایه‌گذاری ۱۵۳۰ میلیارد تومان و اشتعال‌زایی سه هزار و ۳۲۶ فرصت شغلی تا پایان امسال هدف‌گذاری شده که بخشی از این پروژه‌ها افتتاح‌شده و بخشی در دست اجرا است.

وی به حمایت ویژه از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی تأکید کرد و افزود: سرمایه‌گذاران را سفیر جذب سرمایه‌های جدید در استان کنیم تا چرخه تولید و سرمایه‌گذاری در زنجان تکمیل شود.

استاندار زنجان ابراز کرد: تکمیل زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی، راه‌اندازی مجدد فرودگاه، دوخطه کردن راه‌آهن، دفاع از سرمایه‌گذاران با رفع مشکلات آنها و برگزاری جلسات تشویقی سرمایه‌گذاران در محل کارخانه‌ها برای جذب سرمایه‌گذاری در زنجان ضروری است.

حقیقی به سهم اشتغال در بخش خدمات در استان زنجان اشاره کرد و یادآور شد: سهم  اشتغال استان زنجان در بخش خدمات کمتر از میانگین کشور است که برنامه‌ریزی در این حوزه بسیار ضروری است. 

استاندار زنجان گفت: در خصوص اهداف خود در راستای ارتقاء جایگاه و اقتدار دولت، اولویت‌بندی پروژه‌های عمرانی، پیگیری و تکمیل تمامی مصوبات سفر دولت به استان در راستای توسعه همه‌جانبه استان  زنجان و استفاده از توان‌بخش خصوصی مورد تأکید است. 

حقیقی ابراز کرد: باید طرح‌های نیمه‌تمام در استان ساماندهی شود که برای توسعه استان بسیار مؤثر است. 

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.