خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ اهدای خون در زنجان ۴ درصد افزایش یافت
اخبار زنجان/ اهدای خون در زنجان ۴ درصد افزایش یافت

اخبار زنجان/ اهدای خون در زنجان ۴ درصد افزایش یافت

پروین علیجانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: در ۹ ماه امسال ۲۳ هزار و ۴۵۳ نفر به مراکز اهدای خون زنجان و ابهر مراجعه کردند که از این تعداد ۱۷ هزار و ۸۱۳ نفر به اهد موفق شدند.
وی اظهار داشت: شاخص اهدای خون استان در مدت یاد شده و در مقایسه با سال گذشته تا حدودی افزایش نشان می دهد که تداوم این روند وضعیت بهتری را ترسیم می کند.
علیجانی خاطرنشان کرد: طی مدت یاد شده یکهزار و ۱۷۵ مورد از بانوان استان نیز خون اهدا کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته یک درصد افزایش نشان می دهد.
وی اضافه کرد: در مجموع و در مدت یاد شده ۶۱ درصد از کل مراجعه کنندگان را اهدا کنندگان مستمر تشکیل می دهد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته پنج درصد کاهش نشان می دهد.
مسئول دفتر جذب و حفظ اهدا کنندگان پایگاه انتقال خون استان زنجان ادامه داد: طی این مدت یاد شده یکهزار و ۲۵۲ مورد پلاسما نیز اهدا شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته سه درصد افزایش دارد.
وی بیان کرد: خون و فراورده های آن یک نیاز دائمی و همیشگی بوده و یا توجه به بروز سرما شمار اهدا کنندگان اندکی کاهش می یابد که مشارکت انها سهم بسزایی در ذخیره سازی و استفاده لازم دارد.
به گزارش «ابهرآنلاین»، طبق برنامه پایگاه انتقال خون شهر زنجان واقع در چهارراه سعدی روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت هشت تا 18:45 و پنجشنبه ها نیز هشت تا 17:45 فعال است و شهروندان ابهری نیز برای انجام این کار خداپسندانه می توانند روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت هشت تا 11 به پایگاه انتقال خون این شهر مراجعه کنند.
به گزارش «ابهرآنلاین»، سال گذشته 32 هزار و 957 نفر به مراکز اهدای خون استان مراجعه کردند که این تعداد نسبت به سال ماقبل آن 8.5 درصد افزایش دارد.
سالانه 94 درصد اهدا کنندگان خون در استان زنجان را مردان و بقیه را زنان تشکیل می دهند.
9646/8068

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.