خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ مطالعات طرح توسعه منظومه پایدار روستایی انجام شده است
اخبار زنجان/ مطالعات طرح توسعه منظومه پایدار روستایی انجام شده است

اخبار زنجان/ مطالعات طرح توسعه منظومه پایدار روستایی انجام شده است

به گزارش «ابهرآنلاین»؛ علی محمودی روز شنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، اظهار داشت: تهیه سند توسعه روستایی، طرح توسعه منظومه پایدار روستایی و ایجاد اشتغال خرد، هدف‌گذاری کارگروه توسعه روستایی استان در سال گذشته بود.
وی خاطرنشان کرد: در خصوص ایجاد اشتغال خرد در روستاها نیز برنامه‌های عملیاتی در ذیل وظایف دستگاه‌های مختلف، تعریف شده که تا پایان 6 ماهه اول سال جاری از پیشرفت فیزیکی مطلوبی برخوردارند.
محمودی گفت: ادارات کل امور بانوان استانداری، ارتباطات و فناوری اطلاعات، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و حفاظت محیط زیست و سازمان‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه علوم پزشکی و شرکت آب و فاضلاب روستایی از جمله این دستگاه‌ها هستند.

** استفاده موثر از فضاهای اداری با تغییر نوع بهره‌برداری
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان نیز در این جلسه گفت: فضاهای مازاد نباید به دلیل یک قید قانونی، بلااستفاده بمانند.
شهرام طهماسبی افزود: با تغییر بهره‌برداری به جای تغییر کاربری می‌توان از منابع به شکل مطلوب و در جهت تسهیل در امور جامعه استفاده کرد.
وی با اشاره به این که فضاهای اداری، احصا و مورد بررسی کارشناسی قرار گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از فضاهای اداری، غیر قابل استفاده بوده یا مورد استفاده غیرموثر قرار گرفته‌اند که با جدا شدن از تفکرات بخشی می‌توان استفاده موثری از این فضاها داشت.
فرماندار زنجان نیز گفت: فضای هنرستان هنرهای زیبای زنجان، آموزشی بوده و در صورتی که در اختیار پارک علم و فناوری استان قرار گیرد، از سرانه آموزش شهر زنجان کاسته می‌شود.
رضا عسگری افزود: متاسفانه با مشکل فضای آموزشی به‌ویژه در مناطق مرکز و جنوب شهر زنجان مواجه هستیم.
وی خاطرنشان کرد: تغییر چندین پروژه آموزشی نیز با طرح‌ها و تغییرات کاربری دیگر کاسته شده و با این روند در آینده با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.

** 44 سالن ورزشی توسط بسیج احداث شده است
فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان نیز با اشاره به احداث 44 سالن ورزشی در سال گذشته توسط بسیج، گفت: سالن‌های جدید نیز مانند سالن‌های موجود قبلی نه صرفا تشکیلاتی بلکه در اختیار جوانان استان قرار گرفته است.
سردار جهانبخش کرمی افزود: امکانات ورزشی دستگاه‌ها درون تشکیلاتی نباشد و در اختیار عموم جامعه قرار گیرد.
9556/6085

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.