خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۸۶۷ راه روستایی در استان زنجان بازگشایی شد
اخبار زنجان/ ۸۶۷ راه روستایی در استان زنجان بازگشایی شد

اخبار زنجان/ ۸۶۷ راه روستایی در استان زنجان بازگشایی شد

جواد یوسفی شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار «ابهرآنلاین» افزود: بارش برف سنگین و کولاک شدید بامداد پنجشنبه موجب بسته شدن راه 234 روستا در شهرستان زنجان شد که در حال حاضر فقط یک راه روستایی بسته است.
وی خاطرنشان کرد: در شهرستان ایجرود نیز از 75 راه روستایی بسته شده 73 مسیر بازگشایی شده و 2 جاده همچنان بسته است.
به گفته معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان، راه 129 روستای ماهنشان نیز بر اثر برف و کولاک بسته بود که تاکنون 126 راه باز شده است.
یوسفی به راه های روستایی بسته شده در شهرستان ابهر اشاره کرد و افزود: در این شهرستان 72 راه بسته بود که همه آنها با تلاش بی وقفه راهداران بازگشایی شد و تردد در آن جریان دارد.
وی یادآوری کرد: در شهرستان های خرمدره 16، زنجانرود 98، طارم 89، سلطانیه 46 و خدابنده نیز 224 راه بسته شده بود که همه این میسرها بازگشایی شده است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: 6 راه روستایی بسته شده نیز با تلاش راهداران استان در شهرستان های ماهنشان، ایجرود و زنجان در دست بازگشایی است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان تاکید کرد: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های استان با سامانه 1816 در تماس باشند.
یوسفی متذکر شد: رانندگان از ترددهای غیرضروری و شبانه در مسیرهای کوهستانی و روستایی به جد خودداری کنند.
به گزارش «ابهرآنلاین»، مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به 31 سامانه ثبت تخلف عبور و مرور در جاده های شریانی شامل آزادراه‌های زنجان – تبریز و زنجان – قزوین و مسیرهای ترانزیت، 37 دوربین نظارتی در این محورها، 2 سامانه توزین حین حرکت در جاده های دندی – زنجان – ابهر – زنجان و 68 دستگاه تردد شمار در همه مسیرهای ارتباطی استان فعال است.
استان زنجان پنج هزارو 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.
9505/6085

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.