خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ساماندهی موسسه و بانک های فاقد مجوز مطالبه مردم و دولت است
اخبار زنجان/ ساماندهی موسسه و بانک های فاقد مجوز مطالبه مردم و دولت است

اخبار زنجان/ ساماندهی موسسه و بانک های فاقد مجوز مطالبه مردم و دولت است

به گزارش «ابهرآنلاین»، فرامرز نیک ‌سرشت روز چهارشنبه در آیین افتتاح بانک قرض الحسنه مهر ایران شعبه خرمشهر زنجان افزود: در دوره گذشته تعدادی از بانکها که مجوز فعالیت نداشتند با سوء استفاده از اعتماد عمومی منابع مالی سنگینی به دولت تحمیل کردند و تعدادی از آنها هم اکنون ساماندهی و کم شدند.
وی تاکید کرد: این همه تعدد بانک و موسسه ها که مجوزی از بانک مرکزی ندارند ولی بیشترین منابع مالی مردمی در اختیار دارد، هیچ ضمانتی نیست و فعالیت های خود را با همه ابزارهای تبلغاتی انجام می دهند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری زنجان گفت: اینها در آینده مشکلاتی ایجاد خواهند کرد که مردم و مسئولان انتظار ساماندهی دارند.
نیک سرشت با بیان اینکه بانک قرض الحسنه در ایران بانک های رسالت و مهر ایران است، اظهار داشت: اینها نزدیکترین مصداق به بانکداری اسلامی و نظام بانکداری علمی و امروزی است.
وی ادامه داد: نظام بانکی کشور علی رغم زحمات زیادی که متحمل می شود، تحت فشارهای متعدد از افکار عمومی، رسانه ها، متقاضیان و ارباب رجوع مشکلات زیادی دارد که حل نشده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری زنجان گفت: توقع انتظاراتی که دولت، افراد ذی نفوذ و متقاضیان دارند مشکلاتی برای نظام بانکی ایجاد کرده اند و از طرفی نیز مشکلاتی خود بانک ها دارند.
نیک سرشت ادامه داد: موقعی که بنگاه داری در دستور کار قرار می گیرد و یا دارایی منجمدی که در اختیار قرار دارند، نتوانست سرمایه اصلی را وارد چرخه اقتصادی و تولیدی کند مشکلاتی را برای خود و دیگران تحمیل کرده اند و مطالبات معوقه ای که بانکها با آن مواجه هستند نیز دغدغه موجود در نطام بانکی است که باید از جایی شروع به ساماندهی شود.
وی یادآوری کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران با بیش از 164 هزار سپرده گذاری که در استان زنجان دارد نشان از اعتماد مردم به آن است و بهترین رسالت های بانک های دولتی را در اختیار این بانک گذاشته اند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری زنجان گفت: امید داریم منابع قرض الحسنه ای که منابع بانکهای دولتی دارند، یکجا در بانک قرض الحسنه مهر ایران متمرکز شود چرا که با ایجاد اعتماد و بازخورد مطلوب مردم باید منبابع آن بالاتر باشد.
نیک سرشت افزود: این بانک کمتر از یک درصد مطالبات معوقه دارد که نشان از رضایت متقاضیان و خود مجموعه شبکه بانکی قرض الحسنه مهر ایران است.

** 19 هزار و 574 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شد
مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان زنجان در ادامه این آیین گفت: از سال 86 تاکنون سال گذشته 97 هزار و 741 فقره تسهیلات معادل هفت هزار و 482 میلیارد ریال به متقاضاین این بانک تسهیلات پرداخت شده است.
به گفته حسن خانمحمدی، این تسهیلات در بخش ازدواج برای هفت هزار و 370 نفر با 345 میلیارد ریال، کمیته امداد در ایجاد اشتغال 480 فقره با 60 میلیارد و 500 میلیون ریال، بهزیستی 120 فقره با 11 میلیارد و 400 میلیون ریال بوده است.
وی افزود: برای سازمان زندان 208 نفر با 18 میلیارد و 840 ریال و بنیاد مسکن نیز 9 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه توسط بانک مهر ایران در استان زنجان پرداخت شده است.
مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان زنجان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون نیز 19 هزار و 547 فقره تسهیلات قرض الحسنه معادل 2 هزار و 430 میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.
خانمحمدی اضافه کرد: این تسهیلات در بخش ازدواج 47 میلیارد ریال، 9 میلیارد ریال اشتغالزایی برای جامعه هدف کمیته امداد، 2 میلیارد ریال برای جامعه هدف بهزیستی و هشت میلیارد نیز برای سازمان زندان ها بوده است.
وی خاطرنشان کرد: از کل تسهیلات پرداخت شده 20 درصد برای افراد نیازمند از طریق معرفی خیرین و دستگاه های اجرایی برای چهار هزار نفر تسهیلات پرداخت شده است.
مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان زنجان گفت: سالجاری 9 میلیارد ریال در قالب تفاهم نامه با مشاور امور بانوان استانداری برای به زنان سرپرست خانوار تسهیلات پرداخت شده است.
خانمحمدی تاکید کرد: افرادی که به این بانک مراجعه کنند از10 تا 50 میلیون ریال وظیفه پرداخت برای رفع نیاز آنها را داریم.
به گزارش «ابهرآنلاین»، در پایان این آیین بانک قرض الحسنه مهر ایران شعبه خرمشهر با حضور عضو هیات مدیره این بانک در ایران و مسئولان استانی افتتاح شد.
9505/8068

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.