خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ کلاهبرداری که خانه های اجاره ای را رهن می داد دستگیر شد
اخبار زنجان/ کلاهبرداری که خانه های اجاره ای را رهن می داد دستگیر شد

اخبار زنجان/ کلاهبرداری که خانه های اجاره ای را رهن می داد دستگیر شد

سرهنگ کارآگاه جعفر رحمتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار «ابهرآنلاین» افزود: این فرد سابقه دار که حدود 40 ساله است پس از اجاره کردن خانه های مردم، بلافاصله این خانه ها را به دیگر اشخاص (متقاضیان) رهن داده و از محل متواری می شد.
وی تحصیلات این فرد کلاهبردار را زیر دیپلم اعلام کرد و اظهارداشت: متهم که تاکنون بیش از 10 شاکی دارد، صبح امروز /11 دی / دستگیر شد.
رحمتی افزود: این فرد دستگیر شده با دادن پول پیش کمتر و مبلغ اجاره بیشتر، صاحبان خانه های مسکونی را فریب داده و پس از آن نقشه کلاهبرداری خود را عملی می کرد.
رئیس پلیس آگاهی استان زنجان، توصیه کرد افراد قبل از انعقاد قرارداد اجاره، از هویت صاحب ملک، اطمینان حاصل کنند تا در دام کلاهبرداران نیفتند.
رحمتی از فعالان در بنگاه های معاملات ملکی نیز خواست هنگام خرید و فروش، اجاره و رهن منازل و مغازه ها، با حساسیت و دقت بیشتری کارهای خود را انجام دهند و مالکان نیز قبل از اجاره دادن ملک متعلق به خود، متقاضی را احراز هویت کنند.
وی تاکید کرد: کسانیکه از سوی این فرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند می توانند به قسمت مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان زنجان، مراجعه و اقامه دعوا کنند.
6084/6085

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.