سرداری: درصد باسوادی ابهر از میانگین استان زنجان بالاتر است

ابهر آنلاین: معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: درصد باسوادی شهرستان ابهر از میانگین استان بالاتر است.images
مطالب خواندنی:

به گزارش خبرنگار مهر، غفارسرداری ظهر یکشنبه در جمع مسئولان آموزشی ابهر با بیان اینکه درصد باسوادی گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال شهرستان ابهر ۹۵٫۰۶ است، افزود: درصد باسوادی شهرستان ابهر از میانگین استان بالاتر است.

وی با اشاره به آخرین سرشماری صورت گرفته در سال ۹۰ و خوداظهاری مردم گفت: در حال حاضر در شهرستان ابهر پنج هزار و ۶۵ نفر بی سواد وجود دارد.

معاون سوادآوزی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با تأکید بر شناسایی افراد باقی مانده از طریق بانک اطلاعات سایر دستگاه های اجرایی مانند کمیته امداد، بنیاد شهید و جهاد کشاورزی، ابراز امیدواری کرد که با تلاش همه مسئولان در جهت ریشه‌کنی بیسوادی در کشور به ویژه استان، گام‌های موثری برداشته شود.

مدیر آموزش و پرورش ابهر در این جلسه با بیان اینکه امروز نظام جمهوری اسلامی ایران در قله‌های رفیع عزت و سربلندی قرار گرفته است، گفت: نوجوانان و جوانان باید با تحصیل علوم مختلف در مسیر توسعه و تعالی نظام قدم بردارند.

قنبری با اشاره به توطئه‌های دشمنان در زمینه براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: دشمنان از هر فرصتی در راستای تحقق اهداف شوم خود بهره می‌گیرند.

وی به اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اشاره  کرد و گفت:خوشبختانه اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و در زمینه هوشمندسازی مدارس گام‌های خوبی برداشته شده است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر افزود: امیدوار هستیم که با همکاری مسئولان هر چه سریع‌تر شاهد هوشمند شدن تمام مدارس منطقه باشیم.

قنبری بالندگی نظام جمهوری اسلامی ایران را در زمینه‌های مختلف مرهون و مدیون خون شهدا‌ وتلاش‌های رزمندگان و ایثارگران و رهبری مقام معظم رهبری دانست و اظهار داشت: موضوع علم و دانش یک حقیقت انکارناپذیر در راستای آگاهی ملت یک جامعه است.

وی با تاکید بر حفظ هوشیاری و ایجاد بصیرت برای دانش‌آموزان، آگاهی را عامل اقتدار و پایداری دانسته و جنگ نرم را بسیار دشوارتر و پیچیده‌تر از جنگ نظامی و تصرف سرزمین‌ها دانست.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.