خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ نبود زیرساخت‌های روستایی باعث حاشیه‌نشینی در شهرها می‌شود
اخبار زنجان/ نبود زیرساخت‌های روستایی باعث حاشیه‌نشینی در شهرها می‌شود

اخبار زنجان/ نبود زیرساخت‌های روستایی باعث حاشیه‌نشینی در شهرها می‌شود

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از شورای اسلامی استان زنجان،  علی محمدی در جمع اعضای شورای اسلامی استان زنجان، با بیان اینکه برخی روستائیان تنها در فصول بهار و تابستان ساکن روستاها هستند و در سرشماری لحاظ نشده‌اند، افزود: نبود زیرساخت‌های روستایی موجب مهاجر فرستی و حاشیه‌نشینی شهری می‌شود.

وی ادامه داد: گرچه شوراها و شهرداران باید در برابر تصمیمات خود پاسخگو باشند اما نباید این پاسخگویی به دستگاه‌های نظارتی موجب هدر رفت انرژی و زمان کاری آن‌ها شود.

محمدی با بیان اینکه برخی ایرادات کمیته تطبیق به مصوبات شورایی گله‌مندی مردم را در پی دارد، افزود: در بازدید مسئولان کشوری و استانی از شهرستان‌ها، اعضای شوراها باید به جلسات دعوت و نقش‌آفرین باشند.

همچنین رئیس شورای اسلامی شهرستان خرمدره گفت: شوراهای شهرستان هنوز محل ثابت و مناسبی برای برگزاری جلسه و تأمین حق الجلسه ندارند.

رضا مرادی افزود: متأسفانه در شرح وظایف و نحوه انجام وظایف شورای فرادست شفافیت وجود ندارد و در نتیجه این شوراها نمی‌توانند وعده‌های خود را محقق کنند.

وی با بیان اینکه ضعف در آنتن دهی تلفن همراه، نبود اینترنت، نبود تلفن ثابت، نبود اعتبار کافی عمرانی،  نبود آب آشامیدنی، جابجا نشدن تیرهای چراغ‌برق از مشکلات روستاهای شهرستان خرمدره است، ادامه داد: امکانات و سالن‌های ورزشی، تملک زمین‌های روستایی به نفع بنیاد مسکن و منابع طبیعی و نبود آمبولانس در روستاها برای مواقع اضطراری ازجمله مشکلات روستاییان بوده که موجب گله‌مندی آن‌ها شده است.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.