خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ باید در ایام شادی اهل‌بیت جشن و سرور کرد
اخبار زنجان/ باید در ایام شادی اهل‌بیت جشن و سرور کرد

اخبار زنجان/ باید در ایام شادی اهل‌بیت جشن و سرور کرد

حجت‌الاسلام مسعود صفی یاری در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» با اشاره به ماه مبارک ربیع‌الاول افزود: این ماه فصل ویژه نشاط اهل‌بیتی و مؤمنانه است و ربیع بهار بوده و فصل بهاری ما با میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق محقق می‌شود.

وی اظهار کرد: مردم ولایی استان زنجان در ماه محرم و صفر خالصانه به ساحت مقدس اهل‌بیت و سید الشهداء عرض ارادت کردند و سنگ تمام گذاشتند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: بر اساس تکلیف و آموزه دینی در ایام حزن و اندوه اهل‌بیت باید غمگین بود و در ایام شادی اهل‌بیت هم باید جشن و سرور کرد و در این میان هیئت‌های محوری در استان  زنجان برای  این ماه شورآفرینی خواهند کرد. 

صفی یاری افزود: ماه ربیع‌الاول ماه جلوه‌های دینی و رحمت الهی، بهار ماه‌ ها بوده و فلسفه خلقت پیامبر اعظم (ع) است. 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان ابراز کرد:ولادت پیامبر اکرم (ص) و ولادت امام جعفر صادق و هفته وحدت از مناسبت‌های مهم این ماه است که باید گرامی داشته شود. 

صفی یاری از مردم استان خواست تا با برگزاری و حضور در مراسمات جشن و سرور از فیوضات معنوی این ماه بهره مند شوند و با این کار ارادت خود را به اهل بیت  (ع) نشان بدهند.

وی تصریح کرد: دشمن در تلاش است تا با استفاده از ابزارهای مختلف  بین شیعه و سنی تفرقه ایجاد کند که به لطف الهی هیچ‌گاه موفق نمی‌شود و باید وحدت بین شیعه و سنی تقویت شود. 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: باید  ولادت این دو بزرگوار باشکوه‌تر گرامی داشته شود. 

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.