خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ صفایی فراهانی: انحصار اقتصادی عامل بروز فساد است
اخبار زنجان/ صفایی فراهانی: انحصار اقتصادی عامل بروز فساد است

اخبار زنجان/ صفایی فراهانی: انحصار اقتصادی عامل بروز فساد است

به گزارش «ابهرآنلاین»، محسن صفایی فراهانی شامگاه سه شنبه در جمع شماری از دانشجویان دانشگاه زنجان افزود: انحصار اقتصادی شرایط امکان رقابت را از بین می برد و همین امر باعث می شود تا برای کوچکترین کار هم فساد به وجود بیاید.
وی با بیان اینکه تنها 20 درصد اقتصاد کشور در اختیار بخش خصوصی است ، اظهار داشت: انحصار اقتصادی به واسطه ایجاد فضای غیر رقابتی فرصت رشد دانش و دانایی را هم با مانع روبرو می کند.
این فعال سیاسی و اقتصادی به میزان بالای صادرات مواد خام از کشور اشاره کرد و گفت: متاسفانه بخش قابل توجهی از سرمایه های ملی کشور بدون هیچ فرآوری و به وسیله عده محدودی غارت می شود.
صفایی فراهانی به ضرورت تلاش برای افزایش دانایی و امید در بین نسل جدید تاکید کرد و افزود: فضای ناامیدی و مایوس شدن همان چیزی است که عده ای در کشور به دنبال آن هستند چرا که وجود چنین فضایی امکان غارت بیشتر را به آنان می دهد.
وی به اجرای اصل 44 در کشور اشاره کرد و ادامه داد: در واگذاری صنایع و بنگاه های تولیدی به بدترین شکل عمل شد، زیرا به جای فعالان اقتصادی، صنایع را به سازمانهایی که هیچگونه شناختی از آنها نداشتند، واگذار کردند.
صفایی فراهانی با بیان اینکه نگاه بلند مدت به امور از نیازهای جامعه است، خاطرنشان کرد: باید پرسشگری را از همان دوران مدرسه به کودکان آموزش دهیم چرا که راه نجات کشور با دانایی و توانایی نسل جدید ممکن می شود.
وی به ضرورت تقویت فعالیت های مدنی در جامعه اشاره کرد و گفت: از طریق فعالیت مدنی ‘ من’ به ‘ما’ تبدیل می شود و در نتیجه رشد دانایی جمعی اثرات مطلوبی را در بهبود امور بر جا می گذارد.
3088/8068

انتهای پیام /*

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.