خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ زنجان ۱۷ موقوفه در حوزه درمانی دارد
اخبار زنجان/  زنجان ۱۷ موقوفه در حوزه درمانی دارد

اخبار زنجان/ زنجان ۱۷ موقوفه در حوزه درمانی دارد

حجت‌الاسلام جعفر جنتی در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» به ثبت وقف در استان زنجان اشاره کرد و گفت: طی هفت ماهه سال جاری ۱۵ مورد وقف در استان زنجان ثبت‌شده است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ۱۷ موقوفه در حوزه درمانی و بهداشتی  در استان زنجان وجود دارد و خوشبختانه وقف در حوزه درمان رو به رشد است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: یکی از موقوفات مهم در حوزه درمان، موقوفه هوشمند و کلینیک شفیعیه بوده که در راستای کمک به بیماران نیازمند ساخته‌شده است.

جنتی تأکید کرد: در سال گذشته در راستای اجرای نیات واقفین بیش از ۵۰ میلیون تومان برای بیماران در حوزه سلامت و درمان کمک شده است.

وی افزود: کلینیک شفیعیه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی احداث‌شده و یکی از بهترین مراکز ارائه خدمات است ولی این دانشگاه نامی از خیر این کلینیک ثبت نکرده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان بر توسعه فرهنگ وقف در بخش درمانی تأکید کرد و افزود: رسانه‌ها نسبت به تحقق این امر مهم در استان برنامه‌ریزی کنند.

جنتی از وجود دو هزار و ۸۰۵ موقوفه در استان زنجان خبر داد و افزود: از این تعداد دو هزار و ۶۶۳ موقوفه متصرفی و ۱۴۰ موقوفه غیرمتصرفی است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4453188/زنجان-۱۷-موقوفه-در-حوزه-درمانی-دارد

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.