خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ سالن های ورزشی مختص آموزش و پرورش در زنجان توسعه می یابد
اخبار زنجان/ سالن های ورزشی مختص آموزش و پرورش در زنجان توسعه می یابد

اخبار زنجان/ سالن های ورزشی مختص آموزش و پرورش در زنجان توسعه می یابد

مریم رشتچی در گفتگو با خبرنگار مهر به مقوله ورزش در مدارس استان زنجان اشاره کرد و افزود: در زمینه توجه و پرداختن به مقوله سلامت دید خوبی در آموزش‌وپرورش وجود دارد.

وی با بیان اینکه طی سال گذشته آموزش‌وپرورش استان زنجان غربالگری از دانش آموزان را انجام داد، اظهار کرد: طبق نتایج غربالگری که انجام شد درصد زیادی از دانش آموزان دچار مشکلات عضلانی و کم تحرکی هستند و متأسفانه وضعیت دانش آموزان در این زمینه خوب نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان ازوجود ۶۲ سالن ورزشی مختص آموزش‌وپرورش در استان زنجان خبر داد و گفت: خوشبختانه در این سالن‌ها دانش آموزان با هزینه  کم ورزش می‌کنند و سالن های ورزشی مختص آموزش و پرورش توسعه می یابد. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان تصریح کرد: همه باید به دنبال رفاه جسمی و روانی دانش آموزان باشیم چراکه در سایه سلامت می‌توان در همه ابعاد زندگی توسعه داشت.

رشتچی به ایجاد کلینیک ویژه حرکات اصلاحی برای دانش آموزان اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی این کلینیک به‌سلامتی دانش آموزان کمک می‌کند. 

وی افزود: درصد زیادی از دانش آموزان استان زنجان کم تحرک هستند و برای رفع این مشکل آموزش و پرورش به توسعه ورزش در مدارس استان بسیار جدی است. 

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.