خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ نیمی از تجارت خارجی استان زنجان با کشور ترکیه است
اخبار زنجان/  نیمی از تجارت خارجی استان زنجان با کشور ترکیه است

اخبار زنجان/ نیمی از تجارت خارجی استان زنجان با کشور ترکیه است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، غلامحسین جمیلی ظهر سه شنبه در دیدار با فعالان اقتصادی، افزود: استان زنجان با سه کشور ترکیه، افغانستان و عراق روابط تجاری دارد و ما روابط تجاری بسیاری خوبی با این کشورها داریم.

وی اظهار کرد: نیمی از تجارت خارجی استان زنجان با کشور ترکیه است و در این میان باید شبکه بانکی توسعه صادرات شرایط لازم برای خدمت‌دهی به استان زنجان از طریق بانک را افزایش دهد.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: یکی از مشکلات کشور تأمین منابع مالی است که باید شرایط لازم برای رفع این مشکل در دستور کار شبکه بانکی قرار گیرد.

جمیلی افزود: اعطای تسهیلات به خریداران کالای ایرانی، علاوه‌بر اعطای تسهیلات به صادرکنندگان، از وظایف بانک توسعه تجارت است که امیدواریم بانک توسعه تعاون بتواند در این زمینه گام بردارد و سازوکار مناسبی برای آن تعریف کند.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با بیان اینکه در استان زنجان تعداد محدودی شرکت وجود دارد که از خدمات بانک توسعه استفاده می‌کند، گفت: انتظار می‌رود خدمات بیشتری به مشتریان ارائه کند همچنین انتظار می‌رود بانک بتواند خدمات متمایزی را به شرکت‌های کوچک و متوسط و شرکت‌هایی که توانایی رقابت دارند، ارائه کند.

جمیلی از گشایش خط ارزی سوئیفت جدید بین ایران و اتحادیه اروپا خبر داد و افزود: امیدواریم پس از گشایش این خط ارزی شاهد پررنگ شدن صادرات غیرنفتی در کشور و به تبع آن در استان باشیم.

وی افزود: در حال حاضر دلار و یورو به عنوان کالای فیزیکی مورد توجه مردم است که بعد روانی آن به سرعت قابل تغییر نیست و رفتار سیستم بانکی در این بخش غیرحرفه‌ای بوده است.

 رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با بیان اینکه خط ارزی سوئیفت جدید بین ایران و اتحادیه اروپا ایجاد می‌شود، گفت: در حال حاضر فعالین اقتصادی با تغییر شرایط تغییرکرده و به جهش و تکامل و تطابق با شرایط رسیده‌اند و انتظار می‌رود تصمیم‌گیران هنگام تصمیم‌گیری به صحبت‌های فعالین اقتصادی توجه کنند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4425363/نیمی-از-تجارت-خارجی-استان-زنجان-با-کشور-ترکیه-است

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.