خانه » اجتماعی » رییس بنیاد مسکن شهرستان ابهر خبر داد: صدور نزدیک به 7 هزار سند مالکیت روستایی
رییس بنیاد مسکن شهرستان ابهر خبر داد: صدور نزدیک به 7 هزار سند مالکیت روستایی

رییس بنیاد مسکن شهرستان ابهر خبر داد: صدور نزدیک به 7 هزار سند مالکیت روستایی

ابهر آنلاین: رییس بنیاد مسکن شهرستان ابهر گفت: در حال حاضر 6 هزار و 692 مورد سند مالکیت روستایی به متقاضیان صادر شده است.

24299t

“داود بابایی” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، اظهار کرد: بیش از 7 هزار و 200 مورد پرونده درخواست صدور سند مالکیت خانه‎های روستایی تشکیل و به اداره ثبت اسناد ارجاع داده شده است که از این تعداد برای 6 هزار و 692 مورد، سند صادر شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه تاکنون طبق قانون صدور اسناد مالکیت روستایی در شهرهای زیر 25 هزار نفر در حیطه وظیفه بنیاد مسکن نبود این اقدام فقط در روستاهای ابهر و سلطانیه صورت می‎گرفت که با مصوبه جدید دولت در شهرهای هیدج و صائین‎قلعه نیز این امر توسط اداره بنیاد مسکن پیگیری خواهد شد.

بابایی با اشاره به اینکه 111 روستا در شهرستان ابهر وجود دارد، گفت: از این تعداد برای 39 روستا در بخش ابهر و 18 روستا در بخش سلطانیه سند مالکیت روستایی صادر شده و مابقی روستاها نیز نقشه‌برداری شده و در دست انجام است.

این مسئول با تاکید بر اینکه استقبال روستائیان از سند مالکیت نسبت به سال‎های قبل روند قابل قبولی داشته است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دریافت وام‎‏های مقاوم‎سازی خانه‎های روستایی با ارائه سند مالکیت دیگر نیازی به معرفی ضامن معتبر ندارد و به راحتی به متقاضیان صادر می‌شود این امر موجب شده تا خود روستائیان با استقبال بیشتری از سوی روستائیان روبرو شده است.

بابایی خاطرنشان کرد: همچنین صدور سند باعث خاتمه دادن به بسیاری از دعاوی روستائیان بر سر املاک آبا و اجدادی آن‎ها شده است.
انتهاي پیام/

منبع: ایسنا

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

  1. با سلام وحترام

    ، سوالی در مورد ثبت نام زمین های روستائی که انجام داده ایم را داشتم از روستای کینه ورس خبری دریافت نشده خواهشمند است اطلاع دهید.
    سپاسگزارم

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.