خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ تحریم‌ها را با تجربه ایستادگی در برابر طاغوت پشت سر بگذاریم
اخبار زنجان/ تحریم‌ها را با تجربه ایستادگی در برابر طاغوت پشت سر بگذاریم

اخبار زنجان/ تحریم‌ها را با تجربه ایستادگی در برابر طاغوت پشت سر بگذاریم

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، حجت‌الاسلام محمد حاج ابوالقاسم دولابی در همایش طلایه‌داران تبلیغ در محل دارالقرآن کریم شهر زنجان، با بیان اینکه اگر ایستادگی در مقابل طاغوت را به عنوان یک تجربه تاریخی پذیرفته‌ایم، باید مشکلات و تحریم‌ها را نیز تحمل کنیم، افزود: نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: حرکت ما دقیقا برگرفته از حرکت سیدالشهدا است، اگر چه در این راه فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سرگذاشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه عبور از جریان دین‌داران غیرانقلابی، یکی از محورهای مهم حرکت امام حسین (ع) بود، تصریح کرد: مشکل امام حسین (ع) افرادی بودند که می‌خواستند در لباس دلسوزی حرکت حضرت را در مکه و مدینه متوقف کنند. در حرکت سیدالشهدا ایستادگی در برابر طاغوت، عبور از طاغوت و ظلم‌ناپذیری و عزت‌مداری حاکم بوده و بی‌تردید این مسیر الگوی مبارزان، مومنان و مسلمانان در طول تاریخ است.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان با اشاره به سخن رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر اینکه «پیام اصلی مباهله تاکید بر حقانیت است»، ادامه داد: انقلاب اسلامی مبتنی بر حقانیت است و کسانی که در این مسیر حرکت می‌کنند نباید از سختی‌ها بترسند. نمونه بارز این حقانیت این است که اگر امروز کنسولگری ایران را در عراق به آتش می‌کشند، ناشی از اقتدار ایران است که استکبار جهانی تا عمق جان آتش گرفته است.

دولابی با بیان اینکه چالش امام (ره) و انقلاب این بود که عده‌ای که می‌گویند عالم دینی نباید به سیاست کار داشته باشد و باید در حوزه علمیه مشغول تحصیل و زیارت باشد، یادآور شد: این‌ها معتقدند عالم دینی نباید به کارهای حکومتی و انقلابی و رویارویی با استکبار، کاری داشته باشد. امام راحل با طاغوت و دین‌داران متحجر روبه‌رو بودند، این دینداران تاکید می‌کردند که عالم دینی نباید به مسائل سیاسی بپردازد اما امام با تکیه بر سیدالشهدا هر دو گردنه را پشت سر گذاشتند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مشکلات امروز ناشی از بی‌تدبیری مسئولان بوده و حجم زیادی از مشکلات ناشی از ارادت به غرب و اعتماد به آن است، اظهار کرد: این در حالی است که بر همه روشن شد که غرب لیاقت ارادت‌ورزی و قابل اعتماد بودن را ندارد و باید به داشته‌های خود تکیه کنیم. در دوران طاغوت یا باید تن به بردگی می‌دادیم یا به این سمت که حرکت کرده‌ایم، حرکت می‌کردیم، اما برخی‌ها سخنانی را در جامعه می‌گویند که گویا از اساس اشتباه کرده‌ایم.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان با یادآوری اینکه اگر امروز کنسولگری ایران را در عراق به آتش می‌کشند و می‌گویند ایرانی بیرون برو، ناشی از اقتدار ایران در عراق و کشورهای دیگر است، افزود: بی‌تردید استکبار جهانی از این موضوع تا عمق جان آتش گرفته و طبیعی است هر اقدامی که بخواهند، انجام دهند.

دولابی با اشاره به انعقاد توافق با آمریکا و عدم پایبندی این کشور به توافقات، خاطرنشان کرد: علی‌رغم همه کاستی‌ها این توافق امضا شد اما به‌راحتی آن را زیر پا گذاشتند؛ چطور دوباره برخی‌ها می‌گویند که باید با آمریکا مذاکره کنیم.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4397357/تحریم-ها-را-با-تجربه-ایستادگی-در-برابر-طاغوت-پشت-سر-بگذاریم

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.