خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ برگزاری چهارمین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان درزنجان
اخبار زنجان/ برگزاری چهارمین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان درزنجان

اخبار زنجان/ برگزاری چهارمین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان درزنجان

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به دنقل از جهاددانشگاهی زنجان، کامران جعفری اظهار کرد: چهارمین دوره سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی زنجان با موضوع عاشورا و نهضت حسینی و بخش ویژه زنجان پایتخت شور و شعور حسینی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دریافت آثار برای این سوگواره از هفتم مردادماه آغاز شده است، بیان کرد: علاقه‌مندان برای شرکت در این رویداد ملی می‌توانند آثار خود را تا ۱۳ «ابهرآنلاین»ماه در قالب شعر، عکس، قطعه ادبی شامل دل‌نوشته و نثر و نیز قطعه تصویری شامل کلیپ، نماهنگ و فیلم به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

سرپرست جهاددانشگاهی زنجان با اشاره به اینکه شرکت‌کنندگان در جشنواره باید دانشجو بوده یا تنها شش ماه از فارغ‌التحصیلی آن‌ها گذشته باشد، عنوان‌کرد: علاقه‌مندان برای ثبت ‎ نام و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی این رویداد به آدرس www.roozevaghee.ir  مراجعه کنند.

جعفری  ادامه داد: در هر بخش سه تن از داوران و شخصیت‌های ملی، کار داوری را انجام می‌دهند که پس از جمع امتیازها، به نفرات اول تا سوم هر بخش تندیس و لوح تقدیر به همراه جوایز نفیس اهدا می‌شود و نفرات شایسته تقدیر نیز لوح و جوایزی دریافت می‌کنند.

وی ترویج فرهنگ عاشورایی، توسعه و تعمیق باورهای دینی در بین نسل جوان، استفاده از ابزار هنر در بیان وقایع دینی و مواردی از این دست را از جمله اهداف برگزاری سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان برشمرد.

جعفری با اشاره به اینکه اختتامیه چهارمین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان، آبان‌ماه امسال مصادف با ایام اربعین حسینی در حسینیه اعظم زنجان برگزار می‌شود، تصریح کرد: در سه دوره گذشته بیش از ۱۰ هزار اثر دانشجویی به این سوگواره ارسال شده است.

سرپرست جهاددانشگاهی استان زنجان، تعداد آثار رسیده به سومین دوره سوگواره را ۳۱۶۱ اثر برشمرد و گفت: این آثار از ۲۸ استان، ۵۹ دانشگاه دولتی، ۴۶ واحد دانشگاه آزاد اسلامی، ۸ دانشگاه علوم‌پزشکی، ۲۸ موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی، ۳۱ واحد دانشگاه پیام‌نور و ۳۵ مرکز آموزش علمی‌کاربردی ارسال شده بود.

جعفری  خاطرنشان کرد: از آثار دوره‌های گذشته، چهار جلد کتاب شامل سه مجموعه کتاب شعر و یک مجموعه کتاب عکس به چاپ رسیده و سه مجموعه نمایشگاهی تولید و دو مجموعه چند رسانه‌ای نیز انتشار یافته است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4397401/برگزاری-چهارمین-سوگواره-ملی-میعادگاه-عاشورایی-دانشجویان-درزنجان

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.