خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۶۰ شرکت دانش‌بنیان در پارک علوم و فناوری زنجان راه‌اندازی شده است
اخبار زنجان/ ۶۰ شرکت دانش‌بنیان در پارک علوم و فناوری زنجان راه‌اندازی شده است

اخبار زنجان/ ۶۰ شرکت دانش‌بنیان در پارک علوم و فناوری زنجان راه‌اندازی شده است

مجتبی شهیدی در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» به فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در استان زنجان اشاره کرد و گفت: طی هفت ماهه گذشته ۶۰ شرکت دانش‌بنیان در پارک علوم و فناوری استان زنجان راه‌اندازی شده است.

وی اظهار کرد: طی چند سال آینده  این تعداد شرکت را به ۳۰۰ الی ۴۰۰ شرکت دانش‌بنیان خواهیم رساند که یک اکوسیستم واقعی از تخصص‌های مختلف را در پارک علم و فناوری ایجاد کنیم.

رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان گفت: دستاوردهای این شرکت‌ها ثبت اختراع‌شده که اختراعاتشان در خط تولید قرار دارد و ثبت شرکت‌های دانش‌بنیان در استان زنجان نسبت به سال‌های گذشته رشد دارد.

شهیدی تأکید کرد: استان زنجان دانشگاه‌های فوق‌العاده‌ای دارد که باید از ظرفیت این دانشگاه‌ها برای توسعه همه‌جانبه استان استفاده شود و مراکز رشد و پارک‌های فناوری هم موجب رشد علم و فناوری می‌شوند.

وی ابراز کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان باکم کردن فاصله بین صنعت و دانشگاه قدم مؤثری را برای ایجاد اشتغال جوانان ایجاد می‌کنند.

رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان گفت: استان  زنجان جزو نخستین مراکز احداث پارک‌های علم و فناوری در سطح کشور است و تاکنون دستاوردهای خوبی داشته است.

شهیدی افزود: فعالیت واحدهای تولیدی درزمینه فناوری زیستی، نانو، مواد پیشرفته، آی تی، انرژی‌های نو و محصولات پیشرفته است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4395521/۶۰-شرکت-دانش-بنیان-در-پارک-علوم-و-فناوری-زنجان-راه-اندازی-شده

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.