خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ همت جمعی در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی ضروری است
اخبار زنجان/ همت جمعی در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی ضروری است

اخبار زنجان/ همت جمعی در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی ضروری است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، مجید ارجمندی ظهر سه شنبه در آئین افتتاح سامانه طلاق (تصمیم) در استان زنجان، گفت: از شاخص‌های اصلی برای کار کردن در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی، همت و همگرایی مسئولان است و این مهم در این استان وجود دارد.

وی اظهار کرد: در کشورهای توسعه‌یافته، شاخص توسعه اجتماعی توجه به مواردی است که مردم به آن نیاز مبرم دارند و راه‌کارهای سابق برای خانواده‌های امروز جواب‌گو نیست چراکه باورها و ارزش‌ها تغییر کرده است.

معاون مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: خوشبختانه در حال حاضر مرکز مستقلی وجود دارد که خانواده‌های دچار تنش به آن مراجعه می‌کنندو ظرفیت‌های استانی پنهانی احصا شود.

ارجمندی تأکید کرد: امروزه نقش بزرگان فامیل روی دوش مراکز مشاوره است و زنجان در این مسیر جزو استان‌های پیشرو است.

وی ابراز کرد: باید نیازهای انسان‌ها و وظایف سازمان‌ها و نهادهای اجتماعی یک بار دیگر تعریف کنیم؛ چراکه هر جا به خدمات اجتماعی توجه می‌شود، کشور به سمت توسعه حرکت می‌کند.

معاون مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: ۱۰ سال پیش سازمان بهزیستی در مقابل روند رو به رشد آسیب‌ها تنها بود، اما به‌واسطه اطلاعاتی که احصا شد به این نتیجه رسیدیم که هرکدام از آسیب‌های اجتماعی باید موردتوجه ویژه قرار گیرد و در این میان در شش ماهه دوم سال برای این قسمت بودجه‌ای در نظر گرفته شد. 

ارجمندی برهمت جمعی در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد و گفت: همت جمعی در کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار مؤثر است و باید از ظرفیت دانشگاه‌ها و خیرین استفاده کرد. 

وی بر آموزش‌های پیش از ازدواج در سطح مدارس تأکید کرد و گفت: باید آموزش مهارت‌های زندگی از مدارس شروع شود.

معاون مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود: سازمانی اجتماعی شکل بگیرد و اقدامات مستقل همه دستگاه‌ها در حوزه اجتماعی را هدفمند کند.

وی افزود: در ارتباط با طلاق، کار به شورای انقلاب فرهنگی واگذار شد چراکه آسیب بسیار جدی برای جامعه دارد.

معاون مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود: خانواده پیچیدگی‌های خود را دارد و تغییرات نقش در خانواده و سیستم اجتماعی کشور مشهود است.

ارجمندی یاد آور شد: شورای انقلاب فرهنگی، بهزیستی، معاونت وقوع جرم دادگستری و شورای اجتماعی کشور همه باهم تصمیم گرفتند کار ماندگاری انجام دهند تا از کار تک سازمانی جلوگیری شود و همه معطوف به هدف شود.

وی بابیان اینکه بعد از ۹ سال و بعد از این‌همه کودک‌آزاری، لایحه حمایت از کودکان به نتیجه رسیده است، گفت: هر چه در ارتباط با خدمات اجتماعی بیشتر کارکنیم، جوانان با امید بیشتری به آینده زندگی خود را آغاز می‌کنند.

معاون مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور عنوان کرد: سامانه تصمیم به تأیید مقام معظم رهبری رسیده و بعد از ارجاع پرونده‌ها، سیستم آنها را با عدالت و به‌صورت رندم تنظیم می‌کند و آخر هرماه روند امور در استان‌ها و تعداد سازش هایی که صورت گرفته بررسی شده و طلاق‌ها باید طلاق‌های بدون تنش باشد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4394001/همت-جمعی-در-کنترل-و-کاهش-آسیب-های-اجتماعی-ضروری-است

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.