خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ رشد ۲۳ درصدی تعداد شرکت کنندگان در جشنواره کتابخوانی رضوی
اخبار زنجان/ رشد ۲۳ درصدی تعداد شرکت کنندگان در جشنواره کتابخوانی رضوی

اخبار زنجان/ رشد ۲۳ درصدی تعداد شرکت کنندگان در جشنواره کتابخوانی رضوی

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، روح الله هاشمی‌ذاکر ظهر دوشنبه در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، با بیان اینکه نهاد کتابخانه های عمومی اهتمام ویژه ای برای توسعه کتابخانه ها در مناطق محروم کشور دارد، افزود: رسیدگی به کتابخانه های در معرض خطر و نیز کتابخانه های مناطق زلزله زده از جمله برنامه های در دستور کار فوری نهاد کتابخانه های عمومی است.

وی ادامه داد: تقویت و بهبود بخش کودک کتابخانه های عمومی، گسترش ارتباطات الکترونیکی، تنوع بخشی به منابع کتابخانه ها متناسب با نیاز کاربران، تحول اساسی در سیستم گرمایش و سرمایش و تقویت ایمنی و حفاظت کتابخانه ها از جمله اقدامات عمده نهاد کتابخانه های عمومی در زمینه توسعه و تجهیز کتابخانه های عمومی در کشور است.

هاشمی گفت: بخش خدمات الکترونیک از رشد قابل توجهی برخوردار بوده‌ و اقداماتی در این زمینه در حال اجرا است. همچنین تنوع‌بخشی به منابع کتابخوانی، از دیگر برنامه‌های این نهاد محسوب می‌شود که متناسب با نیاز مخاطب و جامعه عرضه شده است.

مشاور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با بیان اینکه برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی پیوند بین ارزش های دینی، معنوی و اعتقادی با فریضه کتابخوانی است، افزود: ترویج معارف و سیره رضوی، آشنایی نسل نوجوان، جوان و خانواده با آموزه های رضوی از اهداف عمده جشنواره کتابخوانی رضوی است.

هاشمی‌ذاکر با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از جشنواره‌های مهم کشوری محسوب می‌شود که حضور خانواده‌ها در آن چشم‌گیر است، افزود: ساحت امام رضا(ع) برای همه شیعیان بخصوص ملت ایران مقدس  است؛ برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از افتخارات نهاد کتابخانه‌های عمومی محسوب می‌شود که در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی، سالانه در سطح کشور برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه جشنواره رضوی از جمله جشنواره‌هایی است که آثار و نقش کامل در خانواده‌ها دارد، ادامه داد: امسال تعداد شرکت کنندگان در جشنواره کتابخوانی رضوی رشد ۲۳ درصدی دارد که این نشان از مشارکت و حمایت دستگاه‌های مختلف از این جشنواره داشته است.

هاشمی‌ذاکر گفت: محصول این جشنواره پیوند دینی معنوی اعتقادی و ترویج فریضه کتابخوانی است؛ دستاوردهای جشنواره کتابخوانی رضوی، ترویج سبک و سیره رضوی و تاثیرگذاری بر نسل جوان و نوجوان است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4393039/رشد-۲۳-درصدی-تعداد-شرکت-کنندگان-در-جشنواره-کتابخوانی-رضوی

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.