خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ استان زنجان یکی از استان‌های موفق کشور در پرورش بوقلمون است
اخبار زنجان/ استان زنجان یکی از استان‌های موفق کشور در پرورش بوقلمون است

اخبار زنجان/ استان زنجان یکی از استان‌های موفق کشور در پرورش بوقلمون است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، حسین جعفری شامگاه یکشنبه  در مراسم افتتاح پروژه پرورش بوقلمون مادر شرکت تعاونی صنعت یکپارچه بوقلمون شمال غرب کشور، افزود: با افتتاح فارم ۲ این پروژه، استان زنجان سهم ۴۰ درصدی در تأمین جوجه یک روزه بوقلمون کشور را به خود اختصاص داد.

وی اظهار کرد: اولین و تنها زنجیره تولید گوشت بوقلمون در کشور به مساحت ۳.۵ هکتار و ظرفیت سالانه ۵ هزار و ۴۵۰ قطعه جوجه بوقلمون افتتاح شد.

رئیس  سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: طی سال گذشته استان زنجان با تأمین ۲۶ درصد نیاز کشور در فارم یک این پروژه، رتبه نخست را در تولید و تأمین جوجه یک روزه بوقلمون کشور به خود اختصاص داد.

جعفری تأکید کرد: سالانه درمجموع ۲ میلیون تخم‌مرغ نطفه‌دار و یک میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه جوجه یک روزه بوقلمون در استان زنجان تولید می‌شود.

وی افزود: استان زنجان یکی از استان‌های موفق کشور درزمینهٔ پرورش بوقلمون است و این استان اولین و تنها زنجیره تولید گوشت بوقلمون کشور را راه‌اندازی کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان تصریح کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان بر توسعه واحدهای پرورش بوقلمون در سطح استان تأکید جدی دارد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4392337/استان-زنجان-یکی-از-استان-های-موفق-کشور-در-پرورش-بوقلمون-است

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.