خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ اضطراب دانش‌آموزان دوره متوسطه دختر زنجان بالا است
اخبار زنجان/ اضطراب دانش‌آموزان دوره متوسطه دختر زنجان بالا است

اخبار زنجان/ اضطراب دانش‌آموزان دوره متوسطه دختر زنجان بالا است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، محمود عباسی شامگاه شنبه در جلسه هم‌اندیشی با اصحاب رسانه با بیان اینکه اضطراب و استرس دانش‌آموزان دوره متوسطه دختر زنجان بالا است، افزود: اعتماد به نفس آنان پایین‌تر از میانگین کشوری است و افسردگی در حال افزایش است.

وی  ادامه داد: آمار خشم و خشونت‌های کلامی و رفتاری در جامعه و همچنین مدارس، بالا است که باید برای رفع این چالش مهم و تاثیرگذار در زمینه آموزش و پرورش تلاش جدی صورت بگیرد.

عباسی با بیان اینک خانواده‌ها نقش بسزایی در تکمیل و تثبیت فرآیند تربیتی دانش‌آموزان دارند، گفت: عدم همسویی بعضی از خانواده‌ها با برنامه‌های تربیتی نظام تعلیم و تربیت و اولویت قرار دادن آموزش دانش‌آموزان و کنکور محوری شدن و همینطور آسیب‌های فضای مجازی از مشکلات حوزه تربیتی آموزش و پرورش بوده که نیازمند همراهی مربیان تربیتی برای رفع کاستی‌ها است.

وی ادامه داد: با تحلیل نتایج آزمون‌های سلامت روان سعی می‌کنیم، مباحثی همچون کنترل خشم و خشونت، استرس و اضطراب و بالابردن اعتماد به نفس دانش‌آموزان با اجرای فعالیت‌های مختلف هنری و تربیتی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی کار کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان تاکید کرد: با وجود همه مشکلات، معلمان دلسوزانه و با ایثار کار می‌کنند و اعتماد خانواده‌ها به مدرسه و معلم بالا است.

عباسی با بیان اینکه باید مــواجهه عاقلانــه با آسیب‌های اجتماعی داشته باشیم نه اینکه مثل گذشته صورت مسئله را پاک کنیم، گفت: باید به فکر گفتمان‌سازی در مدارس باشیم.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: برای گفتمان‌سازی باید قالب و محور پیش‌بینی شود و در این زمینه نیازمند مشارڪت فرهیختگان استان زنجان هستیم.

عباسی با بیان اینکه  تمرکز بــر رویکرد تربیتی با توجه به ساحت ۶ گانه مورد توجه آموزش و پرورش است، افزود: در این زمینه گــروه همسالان تاثیرگذارتر از بزرگسالان است و خانواده‌ها نیز مؤثرتر از مدارس نقش‌آفرینی می‌کنند.

وی ادامه داد: رسانه‌ها در طراحی و شکل‌دهی افکار عمومی تاثیرگذار هستند و باید با هم‌افزایی آسیب‌های اجتماعی را در بین نوجوانان ڪاهش داد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4392404/اضطراب-دانش-آموزان-دوره-متوسطه-دختر-زنجان-بالا-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.