خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ شکوفایی اقتصاد ملی با تفکر ملی محقق می‌شود
اخبار زنجان/ شکوفایی اقتصاد ملی با تفکر ملی محقق می‌شود

اخبار زنجان/ شکوفایی اقتصاد ملی با تفکر ملی محقق می‌شود

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، اسدالله درویش‌امیری ظهر یکشنبه در سیزدهمین جشنواره ملی تعاونی‌های برتر استان زنجان که به میزبانی سالن همایش «ابهرآنلاین»انه برگزار شد، با تاکید بر اینکه شکوفایی اقتصاد ملی با تفکر ملی در جامعه محقق می‌شود، افزود: اقتصاد ایران برای اینکه پویا و شکوفا شود، نیازمند این است که افراد به منافع ملی فکر کنند.

وی با اشاره به اینکه تعاونی‌ها این قدرت را دارند که تفکر جمعی را در جامعه نهادینه کنند، تصریح کرد: آنچه که امروز به‌عنوان یک مشکل در کشور مطرح است، این است که منافع فردی بر منافع ملی ارجحیت یافته است، ضمن اینکه از این موضوع غافل هستیم که اگر منافع ملی تامین شود منافع شخصی ما نیز تامین خواهد شد.

استاندار زنجان در ادامه با ابراز تاسف از اینکه در جامعه امروز هر کسی به منافع خود می‌اندیشد و به دنبال این است که چه طور راه‌های کلاه گذاشتن سر هم را یاد بگیرد، ادامه داد: بی‌شک، اگر فقط به منافع فردی فکر کنیم هرگز نمی‌توانیم باعث پیشرفت اقتصادی کشور شویم.

درویش‌امیری با اشاره به اینکه تعاونی‌ها می‌توانند سرمایه اندک جامعه متوسط و ضعیف را گرد هم آورده و موجب رونق اقتصادی در این زمینه باشند، اظهار کرد: تعاونی‌ها می‌توانند جامعه متوسط و پایین را تحت پوشش قرار دهند و سرمایه‌های این قشر را در دنیا به بنگاه‌های بزرگ تجاری تبدیل کنند.

وی با تاکید بر اینکه اگر در تعاونی‌ها منافع را تقسیم کنیم شاهد توسعه اقتصادی در این بخش خواهیم شد، خاطرنشان کرد: در همین راستا اگر بتوانیم در حوزه کشاورزی تعاون روستایی را معتمد کشاورزان کنیم، می‌توانیم به سرمایه عظیمی دست پیدا کنیم.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4392028/شکوفایی-اقتصاد-ملی-با-تفکر-ملی-محقق-می-شود

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.