خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ارسال ۳۰ هزار تن گندم به ۶ استان کشور
اخبار زنجان/ ارسال ۳۰ هزار تن گندم به ۶ استان کشور

اخبار زنجان/ ارسال ۳۰ هزار تن گندم به ۶ استان کشور

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، محمد ایزدی ظهر یکشنبه در جلسه کارگروه کشاورزی از ارسال ۳۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز استان زنجان به ۶ استان خبر داد و گفت: علت ارسال گندم مازاد بر مصرف زنجان به تهران، یزد، البرز، خراسان رضوی و گیلان پایین بودن میزان تولید گندم در این استان‌ها بوده است.

وی اظهار کرد: زنجان یکی از استان‌های قطب در تولید محصول راهبردی گندم در کشور است.

مدیرعامل شرکت غله استان زنجان گفت: سالانه کارخانه‌های آرد استان زنجان ۱۲۰ هزار تن گندم مصرفی دارند و ۱۴ هزار تن گندم از طریق ریلی به استان‌های خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان و ۱۶ هزار تن از طریق جاده‌ای به استان‌های البرز، تهران و گیلان ارسال شد.

ایزدی تأکید کرد: میزان رکورد خرید تضمینی گندم استان زنجان ۳۷۲ هزار تن در سال ۸۹ ثبت‌شده بود که امسال با خرید بیش از ۴۴۰ هزار تن، این رکورد شکست.

وی افزود: طی سال جاری  ۲۹۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زنجان زیر کشت گندم رفته  بود که از این سطح زیر کشت ۱۸ هزار هکتار گندم آبی و ۲۷۶ هزار هکتار کشت گندم دیم بوده است.

مدیرعامل شرکت غله استان زنجان ابراز کرد: استان زنجان در مبارزه باسن گندم جزو استان‌های پیشرو در کشور است و طی سال گذشته در مبارزه باسن گندم و به لحاظ پاکی گندم در کشور رتبه سوم را کسب کرد و در استان زنجان شهرستان خدابنده بیشترین تولید گندم را دارد و کیفیت گندم استان بسیار خوب است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4391874/ارسال-۳۰-هزار-تن-گندم-به-۶-استان-کشور

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.