خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ بخشی از مطالبات داروخانه های زنجان پرداخت شد
اخبار زنجان/ بخشی از مطالبات داروخانه های زنجان پرداخت شد

اخبار زنجان/ بخشی از مطالبات داروخانه های زنجان پرداخت شد

دکتر خدیجه ابراهیم خانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار «ابهرآنلاین» افزود: این موضوع نشان می دهد پرداختی سازمان بیمه سلامت بیش از گذشته بروز شده و تلاش دارد، با تخصیص اعتبارات لازم مشکلات این بخش کاهش یابد.
وی یادآوری کرد: این اداره کل از سال گذشته معوقاتی به داروخانه های و دانشگاهی دارد و در صورت اعتبارات لازم به پرداخت خواهد شد.
به گفته این مسئول، طبق رایزنی با سازمان برنامه و بودجه اوراق اسلامی که در اختیار سازمان بیمه سلامت قرار داده مقرر شده بخشی از بدهی سال 96 از طریق همین اوراق اسلامی پرداخت شود.
ابراهیم خانی افزود: بر این اساس طی سال جاری و با توجه به بودجه ای که در سال جاری در نظر گرفته پرداختی ها برای مراکز دولتی- دانشگاهی تا پایان خرداد انجام گرفته به معنا که طی فروردین 100 درصد و اردیهشت و خرداد علی الحساب 60 درصد مطالبات پرداخت شده است.
این مسئول ادامه داد: اعتبارات تیر امسال نیز آماده شده و به محض دریافت تخصیص نامه این مهم نیز پرداخت خواهد شد و برای بخش خصوصی بیمارستان های غیر دانشگاهی نیز 100 درصد فروردین و 60 درصد اردیبهشت پرداخت شده است.
مدیر کل بیمه سلامت استان زنجان ادامه داد: به این موضوع باید توجه داشت با توجه به روند زمانبر دریافت و رسیدگی به اسناد داروخانه ها که حدود 2 ماه طول می کشد وکارشناسان باید با دقت بیشتری اسناد را بررسی کنند.
ابراهیم خانی خاطر نشان کرد: بر این اساس و با این اقدامات می توان گفت که پرداختی به مراکز دولتی و بخش خصوصی به روز شده و تا حدودی مشکلات این بخشها کاهش یافته است.
به گزارش «ابهرآنلاین»، هم اکنون 25 دفتر پیشخوان طرف قرارداد اداره کل بیمه همگانی سلامت در استان زنجان فعال است که از این تعداد 9 دفتر در شهر زنجان و بقیه در دیگر شهرهای استان خدمات ارائه می کنند.
9646/8068

انتهای پیام /*

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.