خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ جشنواره روستای زنجان ملی و منطقه ای برگزار می شود
اخبار زنجان/ جشنواره روستای زنجان ملی و منطقه ای برگزار می شود

اخبار زنجان/ جشنواره روستای زنجان ملی و منطقه ای برگزار می شود

علی محمودی روز جمعه در حاشیه جشنواره روستا در گفت وگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» افزود: این جشنواره سال گذشته برای نخستین بار در زنجان برگزار شد و امسال درصدد بودیم تا با مشارکت هفت استان همسایه به صورت منطقه ای باشد اما به لحاظ محدودیت های مالی محقق نشد.
وی تاکید کرد: به حتم برنامه داریم تا از سال آینده این جشنواره به صورت منطقه ای و با فراهم شدن زیرساخت ها و امکانات در منطقه قره داغ، ملی برگزار شود.
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری زنجان گفت: برای برگزاری جشنواره ها منطقه عمومی قره داغ در جنوب زنجان انتخاب شد، طراحی اولیه نیز از سوی بنیاد مسکن به عنوان متولی انجام شده است.
به گفته محمودی، این منطقه مجموعه ای بزرگ است علاوه بر اینکه محل برگزاری جشنواره ها خواهد بود، روستای زنده ای نیز در این منطقه طراحی می شود که به روستائیان واگذار تا در آن ساکن و هتلینگ بوم گردی نیز داشته و محل عرضه محصولات باشد.
وی یادآوری کرد: این مجموعه محل نمایشگاهی دائمی و فصلی نیز خواهد بود.
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری زنجان گفت: سال گذشته با تخصیص 20 میلیارد ریال اعتبار زیر ساخت ها و طراحی را انجام دادیم و پیگیر هستیم تملک زمین از طریق بنیاد مسکن و راه وشهرسازی نیز انجام شود.
محمودی با بیان اینکه سال آینده جشنواره روستا به صورت منطقه ای با مشارکت هفت استان همسایه برگزار خواهد شد، اظهار داشت: با فراهم شدن زیرساخت ها در قره داغ به صورت ملی برگزار می شود.
به گزارش «ابهرآنلاین»، در مجموع برای جشنواره روستایی استان زنجان 169 غرفه در نظر گرفته شده است که از پنجم تا نهم شهریور برگزار می شود.
9505/6085

انتهای پیام /*

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.