خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ نمایشگاه بزرگ کتاب مهرماه سال جاری در زنجان برگزار می شود
اخبار زنجان/ نمایشگاه بزرگ کتاب مهرماه سال جاری در زنجان برگزار می شود

اخبار زنجان/ نمایشگاه بزرگ کتاب مهرماه سال جاری در زنجان برگزار می شود

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، فاطمه کرباسی شامگاه چهارشنبه در مراسم اختتامیه سی امین جشنواره تئاتر استان زنجان، با تبریک عید غدیر و با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب در زنجان  یکی از دستاوردهای سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان زنجان است، افزود: نمایشگاه بزرگ کتاب «ابهرآنلاین»ماه سال جاری و در محل نمایشگاه های بین المللی شهر زنجان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه هنر بهترین و پایدارترین پایگاه و بخش غیر مادی فرهنگ محسوب می شود که نفس آن خلاقیت است، ادامه داد: هنر تئاتر با شش بخش دیگر آن ارتباط داشته و بیشترین ارتباط را با هنرهای نقاسی، معماری و موسیقی دارد.

کرباسی افزود: هنر و زبان تئاتر نقش مهمی در انتقال مفاهیم و فرهنگ ها دارد و باید در زمنیه انتقال فرهنگ از زبان هنر بهترین استفاده صورت بگیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: با بیان اینکه هنر تئاتر دارای پیشینه طولانی است که یکی از آثار آن در هنر تعزیه نمود یافته است،افزود: در این هنر مخاطبان به عنوان رکن مهم محسوب می شوند که شیوه ارتباط گیری در این زمینه مهم است.

دبیر اجرایی سی امین جشنواره تئاتر استان زنجان گفت: سی امین جشنواره تئاتر استان زنجان با ثبت نام ۱۸ گروه نمایشی آغاز شد و با ارزیابی هئیت بازبین در نهایت ۱۰ گروه به بخش رقابت راه یافتند.

حسین نجفی افزود: از ۱۰ اثر یک اثر انصراف داد و ۹ کار از ۴ شهریور ماه سال جاری در این جشنواره با داوری اصغر همت، شکر خدا گودرزی و افسر اسدی به رقابت پرداختند.

وی با بیان اینکه  فراخوان جشنواره سی و یکم از همین امروز اعلام می شود و علاقه مندان می توانند برای حضور در این جشنواره اعلام آمادگی کنند، متذکر شد: تنها آثاری که اجرای عمومی داشته باشند می توانند در جشنواره سال آینده شرکت کنند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4389268/نمایشگاه-بزرگ-کتاب-مهرماه-سال-جاری-در-زنجان-برگزار-می-شود

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.