خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ بهره‌مندی ۹۲ درصدی روستاهای ابهر از نعمت گاز
اخبار زنجان/ بهره‌مندی ۹۲ درصدی روستاهای ابهر از نعمت گاز

اخبار زنجان/ بهره‌مندی ۹۲ درصدی روستاهای ابهر از نعمت گاز

به  گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، علی حیدری صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران با یادآوری اینکه ۹۲ درصد از روستاهای شهرستان ابهر از نعمت گاز طبیعی برخوردارند، افزود: خوشبختانه خدماتی که دولت تدبیر و امید طی چند سال اخیر به‌ویژه در مناطق روستایی این شهرستان انجام داده، چشم‌گیر و قابل لمس است که جدای از بحث گازدار کردن روستاها، در زمینه آسفالت راه روستایی نیز همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان از آن برخوردار شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌هایی که همواره در جوامع امروز مورد اشاره بوده، بحث سوادآموزی است، ادامه داد: بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، تحول عظیمی در زمینه سوادآموزی با نهضتی که از اوایل انقلاب در این حوزه شکل گرفت، صورت گرفته است که در این زمینه نیز باید اظهار کرد که خوشبختانه سطح سواد در این شهرستان بالای ۹۹ درصد را شامل می‌شود.

این مسئول در ادامه، گریزی به وضعیت آب در این شهرستان زد و با یادآوری اینکه دشت ابهر را باید پرآسیب‌ترین منطقه آبی در زنجان دانست، تصریح کرد: با توجه به اینکه مقوله آب، یکی از حیاتی‌ترین موضوعات امروز بشر به‌شمار می‌رود، به همین خاطر همه تلاش خود را برای جلوگیری از مصرف بی‌رویه و بدون مدیریت در این حوزه به کار گرفته‌ایم که نمونه بارز آن برخورد با چاه‌های غیرمجاز و اضافه‌برداشت‌ها است.

حیدری همچنین با اشاره به اینکه ابهر یکی از شهرستان‌های مطرح استان در حوزه کشاورزی است، اظهار کرد: سالانه ۲۰ هزار تن کشمش تیزابی در شهرستان ابهر تولید و بخشی از این تولیدات نیز به کشور روسیه صاد می‌شود. از طرفی معتقدیم با توجه به ظرفیت‌هایی که این شهرستان در زمینه تولید محصولات کشاورزی دارد، می‌توان با ایجاد صنایع تبدیلی، شاهد رونق اقتصادی در این شهرستان بود.

فرماندار شهرستان ابهر، از انگور به‌عنوان یکی دیگر از محصولات برند تولیدی این شهرستان یاد کرد و گفت: سالانه ۱۲۰ هزار تن انگور در شهرستان ابهر تولید می‌شود که از کیفیت بالایی برخودار است و بیش از ۸۰ درصد انگور استان از این شهرستان تامین می‌شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4388305/بهره-مندی-۹۲-درصدی-روستاهای-ابهر-از-نعمت-گاز

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.