خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ اعتماد مردم به نظام اداری آسیب دیده است
اخبار زنجان/ اعتماد مردم به نظام اداری آسیب دیده است

اخبار زنجان/ اعتماد مردم به نظام اداری آسیب دیده است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، اسدالله درویش‌امیری ظهر  چهارشنبه در جشنواره شهید رجایی که با حضور مدیران دستگاه‌های اجرای استان و به میزبان سالن همایش‌ «ابهرآنلاین»انه زنجان برگزار شد، با بیان اینکه امروز اعتماد مردم به نظام اداری دچار آسیب شده است، افزود: آنچه که امروز بیش از همه حائز اهمیت است، بحث اعتمادسازی عمومی نسبت به نظام اداری است و معتقدیم در برهه کنونی اعتماد عمومی باید بازسازی شود.

وی با تاکید بر اینکه مردم همواره در طول چهل سال اخیر در همه صحنه‌ها حضور داشته و حمایت خود را از نظام اعلام کرده‌اند، تصریح کرد: این بدان معنی است که مردم از ما به عنوان مسئولان نظام توقع پرکاری و تلاش مضاعف دارند، به همین خاطر اعتقاد راسخ به این مهم داریم که مردم ایران اسلامی، امروز مستحق سرگردانی در نظام اداری کشور نیستند.

استاندار زنجان با یادآوری اینکه عملکرد نظام اداری در بخش‌های مختلف جامعه حائز اهمیت بوده و این علمکرد، تاثیر خود را در بخش‌های مختلف جامعه به‌ویژه زمانی که مردم به منافع ملی پشت می‌کنند، خود را نشان می‌دهد، ادامه داد: نظام اداری و مجریان باید تلاش کنند که حس مشترکی در مردم و دولت از حفظ منافع ملی به وجود بیاید. نظام اداری باید موتور متحرک بخش خصوصی و مدیران باید موتور متحرک نظام اداری باشند.

درویش‌امیری با اشاره به اینکه مهم‌ترین فاکتور توحید، اجرای عدالت در جامعه است، افزود: نظام اداری ما باید به معنای واقعی کلمه، مدیریت شهید رجایی، نهج‌البلاغه و فرمایشات امیرالمومنین (ع) را مدنظر قرار دهد. از این رو باید گاهی فرمایشات حضرت علی (ع) به مالک اشتر را بخوانیم. چنین حکومتی، حکومت اسلامی است.

استاندار زنجان با بیان اینکه روزانه ۵ میلیون نفر مراجعه‌کننده به سیستم اداری داریم و این مردم مستحق سرگردانی در نظام اداری نیستند، بیان کرد: دستگاهی نمونه است که برای ایجاد اشتغال و توسعه استان و نشاط و شادابی جامعه، جان‌فشانی کند و وقت بگذارد. بی‌شک، اگر راه شهید رجایی را انتخاب کنیم، هیچ‌گاه روزگار سختی را نمی‌گذرانیم.

وی با ابراز تاسف از اینکه نظام اداری ما در برخی زمینه‌ها، از روح بلند انسانیت، تواضع و خدمت، مسیر بداخلاقی و کج‌رفتاری را در پیش گرفته است، خاطرنشان کرد: باید در نظام اداری، اخلاق و منش شهید رجایی و باهنر را الگویی برای مدیران قرار بدهیم ولی خیلی با این خلقیات فاصله گرفته‌ایم.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4388724/اعتماد-مردم-به-نظام-اداری-آسیب-دیده-است

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.