خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ دستگاه‌های برتر جشنواره شهید رجایی در زنجان معرفی شدند
اخبار زنجان/ دستگاه‌های برتر جشنواره شهید رجایی در زنجان معرفی شدند

اخبار زنجان/ دستگاه‌های برتر جشنواره شهید رجایی در زنجان معرفی شدند

به گزارش خبرنگار  مهر، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان ظهر چهارشنبه درجشنواره شهید رجایی در محل سالن روزبه شهر زنجان اظهار کرد: در حوزه شاخص های عمومی، ۱۵ کارشناس از بهمن پارسال تا پایان مرداد امسال ۷ برنامه، ۲۹ شاخص و ۷۲ زیرشاخص را مورد ارزیابی قرار داده اند و در عملکرد اختصاصی، ۶۰۶ شاخص داشتیم که ۲۰ کارشناس در قالب پنج تیم ۴ نفره انجام دادند.

شهرام طهماسبی، از انجام ۴۸۰۰ نفر ساعت کار کارشناسی در حوزه شاخص‌های عمومی خبر داد و افزود: در شورای توسعه مدیریت استان تلاش بر این بود که جشنواره در حد مختصر و با ابعاد کوچک برگزار شود، البته خدمات کارمندان دولت شایسته تقدیر است.

وی با یادآوری اینکه خوشبختانه در حال حاضر نگاه کارشناسان عمیق‌تر شده و این در حالی است که ارزیابی عملکرد شش دستگاه بر اساس ترازهای ملی صورت می‌گیرد، ادامه داد: جدا از تکلیف قانونی برای ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی، اینکه مردم به چه میزان از خدمات دولت بهره‌مند می‌شوند بسیار اهمیت دارد و این ارزیابی به معنای استانداردسازی است.

این مسئول خاطرنشان کرد: متاسفانه عملکرد دستگاه‌های کمیته امداد، دادگستری، شرکت گاز، نیروی انتظامی، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، بیمه ایران و صدا و سیما با وجود اینکه باید خدماتی در سطوح بالا ارائه دهند، نه در سطح استان و نه در سطح کشور مورد ارزیابی قرار نمی گیرد.

در این جشنواره و در گروه علمی و فرهنگی و آموزشی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای، در گروه عمومی، اجتماعی و قضایی اداره‌کل اقتصاد و امور دارایی، در گروه شرکت‌های دولتی برق منطقه‌ای، در گروه زیربنایی و تولیدی سازمان جهادکشاورزی، در گروه حمایتی، سلامت و بهداشت اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران، در گروه بانک‌های دولتی بانک ملی و در گروه بانک‌های خصوصی بانک صنعت و معدن، رتبه‌های برتر را کسب کردند.

همچنین سازمان صنعت، معدن و تجارت به عنوان دستگاه برتر در اقتصاد مقاومتی، آب منطقه‌ای به عنوان دستگاه برتر در اقامه نماز، آب و فاصلاب به عنوان دستگاه برتر در تعامل با استانداری و اداره‌کل اقتصاد و امور دارایی نیز به عنوان دستگاه برتر در استقرار نظام آراستگی انتخاب شدند.

گفتنی است، بیشترین رشد در شاخص‌های عمومی و اختصاصی نسبت به سال گذشته متعلق به اداره‌کل تعزیرات حکومتی استان، بیشترین رشد در شاخص‌های اختصاصی نسبت به پارسال مربوط به انتقال خون و بیشترین رشد در شاخص‌های عمومی نسبت به پارسال نیز مربوط به اداره‌کل استاندارد استان زنجان بود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4388804/دستگاه-های-برتر-جشنواره-شهید-رجایی-در-زنجان-معرفی-شدند

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.