خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ توزیع آب باید منطقی عادلانه و منصفانه باشد
اخبار زنجان/ توزیع آب باید منطقی عادلانه و منصفانه باشد

اخبار زنجان/ توزیع آب باید منطقی عادلانه و منصفانه باشد

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از استانداری زنجان؛ اسدالله درویش امیری در مراسم گرامیداشت هفته دولت در جمع اهالی درام طارم با بیان اینکه شهرستان طارم از ظرفیت بسیار بالایی در تولید محصولات کشاورزی برخوردار است، افزود: خوشبختانه با بارش های بهاری شاهد رونق دوباره کشاورزی در مناطق مختلف استان هستیم.

وی به محدودیت منابع آبی در استان و کشور اشاره کرد و گفت: می بایست بدنبال تامین آب از منابع پایدار و مستمر برای بخش کشاورزی باشیم چراکه در شرایط کنونی که با محدودیت منابع آبی مواجه هستیم نمی‌توان از سرمایه اندک آب موجود استفاده بیش‌از حد داشت.

درویش امیری به خدمات ارائه شده از سوی نظام جمهوری اسلامی پس از پیروزی انقلاب به ویژه در روستاها اشاره کرد و گفت: در گذشته علیرغم وجود منابع غنی در کشور، همواره دغدغه تامین نیازهای اولیه از قبیل آب، برق، گاز، راه دسترسی مناسب، خانه بهداشت و مدرسه در روستاها وجود داشت ولی خوشبختانه پس از پیروزی انقلاب، با تلاش های صورت گرفته در دولت‌های مختلف بسیاری از این نیازها در اغلب روستاهای کشور تامین شده و نگرانی اساسی در این حوزه ها وجود ندارد.

استاندار زنجان ادامه داد: امروزه دسترسی به اینترنت پرسرعت و ورزشگاه از مطالبات روستائیان است که نشان دهنده تامین نیازهای اساسی در این مناطق است.

درویش امیری ارائه خدمات مناسب به روستائیان را عاملی برای جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه به شهرها و گسترش حاشیه‌نشینی و مشکلات ناشی از آن دانست و اظهار کرد: باید همه مسئولین کشور در ارائه خدمات رفاهی مناسب به روستاییان اهتمام جدی داشته باشند تا جوانان با انگیزه بیشتری در روستاها بمانند و فریب تجملات زندگی شهری را نخوردند.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.