خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ زنجان از منظر توانمندی های اجتماعی شاخص است
اخبار زنجان/  زنجان از منظر توانمندی های اجتماعی شاخص است

اخبار زنجان/ زنجان از منظر توانمندی های اجتماعی شاخص است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، معصومه ابتکار شامگاه دوشنبه در حاشیه مراسم افتتاح دومین جشنواره جشنواره روستا در استان زنجان، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه موضوع توان افزایی زنان در حوزه مشاغل خانگی و صنایع دستی بسیار مورد توجه است، افزود:امیدواریم که زنان طی سال های آتی در حوزه صنایع دستی توفیقات بسیاری کسب کنند. طوری که هم تولیدات استاندارد شده و از کیفیت بالاتری برخوردار شوند.

وی تاکید کرد: زنان باید بتوانند مهارت های خود را متناسب با شرایط محلی در هر استان و شهرستانی به بازار عرضه کنند؛ در واقع انواع صنایع دستی از جمله گلیم، فرش و لباس سنتی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: با همکاری مراکز آموزش فنی و حرفه ای، زمینه برای افزایش توان افزایی زنان فراهم شده است.

ابتکار با بیان اینکه در ارتباط با توان افزایی زنان برای کارآفرینی طرحی ملی در برخی استان ها اجرایی شده و اولویت با زنان سرپرست خانوار است، گفت: طرح توان افزایی زنان برای کارآفرینی طرح بیشتر روی مسائلی که مورد نیاز زنان است تمرکز دارد که از جمله آنها بازاریابی است.

وی افزود: در خصوص بازاریابی، به طور خاص با وزارت ارتباطات نشست ملی و بین المللی برگزار کرده ایم و بحث شبکه سازی مورد توجه و تمرکز قرار گرفته و این در حالی است که موضوع زنان افزایی زنان در حوزه مشاغل خانگی و صنایع دستی بسیار مورد توجه است.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت:  خوشبختانه زنجان از توانمندی های اقتصادی مطلوب و مهمی برخوردار است و فعالیت های اقتصاوی شاخصی در این استان انجام می شود.

ابتکار با بیان اینکه زنجان از منظر توانمندی های اجتماعی جزو استان های شاخص است، ادامه داد: کمیت و کیفیت فعالیت تشکل های مردمی، خیریه ها و سازمان های مردم نهاد در این استان به خوبی گویای واقعیت است.

ابتکار با تاکید بر اینکه خوشبختانه سطح آسیب های اجتماعی در مقایسه با برخی استان ها، بسیار پایین تر است، افزود: بدون شک باید روی اشتغال زایی و مسائل فرهنگی و اجتماعی تمرکز بیشتری صورت بگیرد؛ چرا که در بحث اشتغال، زنان تحصیلکرده و زنان سرپرست خانوار باید اولویت داشته باشند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4387002/زنجان-از-منظر-توانمندی-های-اجتماعی-شاخص-است

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.