خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ توسعه سوادآموزی برای بهتر زیستن در جامعه است
اخبار زنجان/ توسعه سوادآموزی برای بهتر زیستن در جامعه است

اخبار زنجان/ توسعه سوادآموزی برای بهتر زیستن در جامعه است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، مریم رشتچی ظهر دوشنبه در یادواره شهدای سوادآموزی، افزود: تاریخ هر ملتی فراز و فرود بسیاری را تجربه می‌کند ولی باید قدر داشته‌های خود را بدانیم.

وی  بابیان اینکه هفته دولت فرصت خوبی برای مسئولان استان، اظهار کرد: همه وظیفه‌داریم اقدامات دولت و نظام را به مردم بیان کنیم. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان بابیان اینکه دشمن با انواع ترفندها وارد عرصه شده است، گفت: باید توطئه دشمنان را به گوش مردم برسانیم. 

رشتچی به تأکیدات امام خمینی (ره) درزمینه توسعه سوادآموزی اشاره کرد و گفت: یکی از طرح‌های موفق مراکز یادگیری محلی است که در کنار آموزش به آموزش مهارت زندگی کمک می‌کند و در این مراکز از روش کلاسیک فاصله گرفته‌شده است.

وی گفت: سوادآموزی صرفاً خواندن و نوشتن نیست و  توجه و توسعه سوادآموزی برای بهتر زیستن در جامعه است و ما برا تحقق این امر مهم برنامه ریزی لازم را داریم.

رشتچی از ارائه آموزش رایانه در دوره انتقال به تعداد ۱۰۰ نفر اشاره کرد و گفت: نفر از این افراد موفق به دریافت مدرک شدند. 

وی ابراز کرد: طی سال گذشته ۲ هزار و ۳۰۹ نفر در طرح خواندن با خانواده مشارکت کردن و درمجموع در سال تحصیلی گذشته ۲ هزار و ۴۴ نفر در دوره سوادآموزی، یک هزار و ۷۶۵ نفر در دوره انتقال و ۶۹۰ در  دوره تحکیم شرکت کردند. 

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان افزود: بر اساس برنامه‌ریزی یک هزار و ۲۱۷ نفر در دوره تحکیم و یک هزار و ۸۰۳ در دوره انتقال  شرکت می کنند.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.