خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ افتتاح ۷۰ پروژه کشاورزی به مناسبت هفته دولت در استان زنجان
اخبار زنجان/ افتتاح ۷۰ پروژه کشاورزی به مناسبت هفته دولت در استان زنجان

اخبار زنجان/ افتتاح ۷۰ پروژه کشاورزی به مناسبت هفته دولت در استان زنجان

 به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از جهاد کشاورزی استان زنجان، حسین جعفری، از افتتاح ۷۰ پروژه کشاورزی به مناسبت هفته دولت در استان زنجان خبر داد و گفت: ۵۷ پروژه از این تعداد، سامانه‌های نوین آبیاری به مساحت یک هزار و ۲۰۰ هکتار را شامل می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان خاطرنشان کرد: بالغ‌بر ۱۰۹ میلیارد و ۶۷۳ میلیون ریال برای مجموع ۵۷ سامانه نوین آبیاری مورد افتتاح در هفته دولت سرمایه‌گذاری شده است و افتتاح این تعداد پروژه تثبیت اشتغال ۳۴۱ نفر را به دنبال دارد.

وی همچنین از افتتاح ۵ واحد گلخانه به مساحت ۱۶ هزار مترمربع طی هفته دولت در استان زنجان خبر داد و بیان داشت: این تعداد پروژه گلخانه‌ای با سرمایه‌گذاری بالغ‌بر ۲ میلیارد و ۱۱۰ میلیون ریال و اشتغال‌زایی ۲۰ نفر مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

جعفری با اشاره به افتتاح ۴ پروژه در حوزه صنایع کشاورزی استان زنجان افزود: سیلوی ذخیره‌سازی غلات، یک واحد بسته‌بندی کشمش، یک واحد بسته‌بندی سبزی و صیفی و دم‌نوش گیاهی و یک واحد بسته‌بندی آب آشامیدنی  پروژه‌های مورد افتتاح صنایع کشاورزی استان طی هفته دولت را شامل می‌شود و سرمایه‌گذاری انجام‌گرفته برای ۴ پروژه حوزه صنایع را بالغ‌بر ۱۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال اعلام و عنوان کرد: با افتتاح این پروژه‌ها ۵۲ نفر صاحب شغل می‌شود.

وی افزود: امسال همچنین همزمان با هفته دولت ۳ پروژه پرورش ماهی با اشتغال‌زایی ۵ نفر و سرمایه‌گذاری بالغ‌بر یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال در استان زنجان مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

جعفری همچنین از افتتاح فارم ۲ پروژه پرورش بوقلمون مادر شمال غرب کشور با سرمایه‌گذاری ۶۰ میلیارد ریالی طی هفته دولت در استان زنجان خبر داد و اضافه کرد: افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه اشتغال‌زایی برای ۱۰ نفر را به همراه دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در پایان سرمایه‌گذاری انجام‌گرفته برای ۷۰ پروژه کشاورزی مورد افتتاح استان در هفته دولت را بالغ‌بر ۱۸۹ میلیارد و ۵۳ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: افتتاح این تعداد پروژه درمجموع موجب اشتغال‌زایی و تثبیت اشتغال ۴۲۸ نفر در بخش کشاورزی استان می‌شود.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.