خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زنجان به ۸ هزار میلیارد تومان رسیده است
اخبار زنجان/ سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زنجان به ۸ هزار میلیارد تومان رسیده است

اخبار زنجان/ سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زنجان به ۸ هزار میلیارد تومان رسیده است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، اسدالله درویش امیری ظهر یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران، با بیان اینکه هفته دولت بین دو عید مبارک قرار دارد، گفت: باید از این فرصت به‌عمل‌آمده به خوبی استفاده کنیم.

وی به عید غدیر خم اشاره کرد و گفت: عید غدیر روز تاریخی در دنیای اسلام است و این اعیاد در پیدا کردن حقیقت‌های زیبای تاریخ به ما کمک کند تا بتوانیم مسیر درستی را انتخاب کنیم.

استاندار زنجان به هفته دولت اشاره کرد و گفت: هفته دولت فرصت خوبی برای تبیین خدمات دولت و تبیین خدمات نظام است خدمات دولت در به کل نظام برمی‌گردد.

درویش امیری به مقام شامخ شهیدان رجایی و باهنر اشاره کرد و گفت: شهید رجایی شخصی متواضع و فروتن و متدین  بود و باید این شخصیت بزرگ به نسل و سوم و چهارم به خوبی بیان شود. 

وی ابراز کرد: متأسفانه نسل جدید به شخصیت بارز شهید رجایی آشنا نیستند و شخصیت متواضع ایشان قربانی شرایط متلاطم جامعه شد.

استاندار زنجان گفت: ۴۰ سال از عمر بابرکت انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد و تاکنون ۱۲ دولت با رأی مستقیم ملت سرکار آمده‌اند که این امر نماد مردم‌سالاری دینی است و همه این دولت‌ها را نظام و جمهوری اسلامی تأیید کرده و اگر به‌طور از مباحث سیاسی کارنامه جمهوری اسلامی را بررسی کنیم نظام جمهوری اسلامی عملکرد قابل دفاعی در این بازه زمانی داشته است و طی این مدت کاستی‌هایی بوده ولی ایران در عرصه مختلف کارنامه درخشانی دارد.

درویش امیری تصریح کرد: باید افکار، اندیشه‌ها و عملکرد شهید رجایی در جامعه به‌ویژه برای نسل جوان تبیین شود و  شهید رجایی مرد مخلصی بود که در دفاع از حریم ولایت بسیار تلاش کرد.

وی افزود: ریخته شدن خون انسان‌هایی همچون رجایی و باهنر انقلاب اسلامی را به این جایگاه رسانده است و متأسفانه مدیران شناخت لازم از زندگی سرتاسر مقاومت و شخصیت شهید رجایی ندارند.

تحرک اجتماعی در استان زنجان موج می‌زند

استاندار زنجان بابیان اینکه آرامش در استان زنجان آرامش قبرستانی نیست، ابراز کرد: تحرک اجتماعی در استان زنجان موج می‌زند و در چند ماه گذشته چندین برنامه بسیار بزرگ با حضور حداکثری مردم در استان برگزار شد.

درویش امیری  به وضعیت استان زنجان در حوزه آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: به دلیل فضای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی که داریم ما جزو استان‌های برتر کشور هستیم و امن‌ترین استان در سطح کشور هستیم.

وی افزود: استان زنجان در بحث آسیب‌های اجتماعی بهترین استان است و کمترین آسیب اجتماعی را دارد.

استاندار زنجان به فعالیت بخش خصوصی در استان اشاره کرد  و تصریح کرد: در سال ۹۲ حدود ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در استان بود که امروز به بیش از ۸ هزار میلیارد تومان رسیده است.

درویش امیری گفت: کارگروه رفع موانع و تولید نسبت به احیای واحدهای تعطیل اقدام کرده و تاکنون واحدهای تعطیل زیادی با دریافت تسهیلات فعال شدند.

وی افزود: در هفته دولت ۴۰ اقدام مهم دولت توسط دستگاه‌های اجرایی استان تبیین خواهد شد تا مردم با این دستاوردها آشنا شوند.

استاندار زنجان به راکد ماندن برخی از انتصابات در استان اشاره کرد و گفت: برای انتخاب معاونت سیاسی باید فرد مورد رضایت خودم را تعیین کنم و  افرادی مطرح شدند که خودم معرفی کردم و در این حوزه نمایندگان مجلس هیچ دخالتی نکردندو بنده به دلیل انتسابات امنیت جامعه را به هم نمی زنم.

درویش امیری به خبر خوشی در حوزه آموزشی اشاره کرد و افزود: کلنگ دانشکده علوم زیستی دانشگاه تحصیلات تکمیلی با زیربنای ۷ هزار و ۲۳۶ مترمربع با ۲۷۰ میلیارد ریال به‌عنوان پروژه ملی اولویت‌دار آغازشده است.

وی بیان کرد: پروژه احداث دانشکده علوم زمین، دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان با زیربنای ۶ هزار مترمربع و اعتبار ۶۰ میلیارد ریال که در سفر رئیس‌جمهور در ردیف بود به اتمام رسیده و در ماهای آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

استاندار زنجان تعداد پروژه‌های قابل بهره‌برداری روستایی استان زنجان در هفته دولت را  ۲۸۷ پروژه بااعتبار ۱۸ میلیارد تومان  اعلام کرد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4385116/سرمایه-گذاری-بخش-خصوصی-در-زنجان-به-۸-هزار-میلیارد-تومان-رسیده

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.