خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ پزشکان جزو معتمدترین اقشار در میان مردم هستند
اخبار زنجان/ پزشکان جزو معتمدترین اقشار در میان مردم هستند

اخبار زنجان/ پزشکان جزو معتمدترین اقشار در میان مردم هستند

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، اسدالله درویش‌امیری ظهر یکشنبه در نشست با جامعه پزشکی استان زنجان با بیان اینکه پزشکان پس از فرهنگیان هنوز هم جزو معتمدترین اقشار در میان مردم هستند و این جایگاه باید حفظ و صیانت شود، افزود: بی‌تردید صیانت از جایگاه پزشکی باید برای پزشکان و مسئولان مهم باشد و حفظ این جایگاه بر عهده مردم، مسئولان و خود پزشکان است.

وی، یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی را توسعه پزشکی است عنوان و تصریح کرد: هر چند معتقدیم مردم گلایه‌هایی از این حوزه در زمینه تعداد نوبت‌دهی بالا و مشخص نشدن زمان ویزیت توسط پزشکان و ساخته شدن مطب‌ها در طبقات بالا دارند.

استاندار زنجان با یادآوری اینکه پیشرفت حوزه پزشکی بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی چشم‌گیر بوده است، ادامه داد: در دهه ۶۰ و ۷۰ حوزه بزرگی از پزشکان ما را پزشکان پاکستانی و فیلیپینی تشکیل می‌دادند، در حالی که امروز دیگر این گونه نیست و گسترش مراکز پزشکی در جامعه امروز بیانگر این موضوع است.

درویش‌امیری با بیان اینکه شاید امروز در زمینه تجهیزات پزشکی مشکلاتی در کشور وجود داشته باشد اما نیروی انسانی ما از مهارت بالایی برخوردار است، اظهار کرد: اعتقاد راسخ به این مهم داریم که پزشکان نقش بی‌بدیلی در سالم‌سازی و بهبود زندگی انسان‌ها دارند و ایران جزو کشورهایی است که در حوزه پزشکی پیشینه طولانی دارد.

وی همچنین ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن روز داروساز، به وجود دانشمند بزرگ و نامی چون زکریای رازی اشاره و خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم در بخش‌های مختلف نقدی داشته باشیم، باید منصفانه به دستاوردهای انقلاب نگاه کنیم و بی‌نیاز بودن ایران در هیچ‌یک از حوزه‌های درمان به کشورهای بیگانه، می‌تواند «ابهرآنلاین» تاییدی برای پیشرفت در این عرصه باشد.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.