خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۱۳ انبار کالای احتکار در استان زنجان توقیف شده است
اخبار زنجان/ ۱۳ انبار کالای احتکار در استان زنجان توقیف شده است

اخبار زنجان/ ۱۳ انبار کالای احتکار در استان زنجان توقیف شده است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، مرتضی ممیزی شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران در محل اداره کل تعزیرات استان زنجان، افزود: از ابتدای اجرای طرح مبارزه با احتکار کالا در بازه زمانی بیش از ۵۰ روز در زنجان بیش از ۱۳  انبار کالای احتکار در استان زنجان توقیف‌شده است. 

وی اظهار کرد: در این انبارها برنج، روغن‌موتور، پودر شوینده و لوازم‌خانگی، احتکار شده بود و انبارها با حکم قضایی پلمب شدند و با متخلفان برخورد می‌شود. 

ممیزی همچنین از کشف انبار ۳ میلیارد ریالی احتکار کالا در زنجان خبر داد و گفت: برای مبارزه با احتکار کالا از یک انبار کالا تعداد ۱۱۰ دستگاه انواع لوازم‌خانگی احتکار شده کشف و توقیف شد.

وی تأکید کرد: در ادامه بازرسی‌های سرزده از انبارهای نگهداری کالا و برخورد با محتکرین، در جدیدترین تخلف احتکار مکشوفه، یک انبار نگهداری لوازم‌خانگی که اقدام به احتکار کالا نموده بود شناسایی شد.

ممیزی افزود: از این انبار تعداد ۱۱۰ دستگاه انواع لوازم‌خانگی کشف و توقیف شد و ارزش کالاهای مکشوفه از این انبار بیش از ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال است.

وی وظیفه ذاتی تعزیرات حکومتی را رسیدگی به تخلفات اقتصادی در جامعه عنوان کرد و افزود: این اداره در سه حوزه وظایف خود را انجام می‌دهد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان رسیدگی به تخلفات اعم از گران‌فروشی، کم‌فروشی، احتکار، عرضه خارج از شبکه و رعایت نکردن قوانین نظام صنفی و اجحافی که از سوی برخی صنوف در حق مصرف‌کنندگان انجام می‌شود را ازجمله وظایف این اداره کل عنوان کرد.

ممیزی ابراز کرد: اداره تعزیرات حکومتی صلاحیت رسیدگی به تخلفات اشخاص حقوقی و حقیقی را دارد و  بر اساس ماده ۱۸ قانون، تعزیرات حکومتی صلاحیت رسیدگی و اعمال مجازات را دارد.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.